Ziemia w Kościerzyna sprzedam

Inwestowanie w ziemię zatrzymuje się w rodzimym regionie coraz bardziej proste, chociaż jednocześnie warto jest korzystać na uwadze to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w nowych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na czasy. Niektóre biedniejsze, z problemami finansowymi, szybko pozbywały się nieruchomości nie spoglądając na ostatnie, jakie dochody będą mierzyły w perspektywy. A przecież ziemia jest coraz dużo cenna, nawet w współczesnych pozornie mniej atrakcyjnych miejscach.

Ziemia w Puck sprzedam

 

Jak to się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast posiadanie ziemi na wsi było jedynie pustym hasłem. Potem coraz bardziej ciekawe broniło się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej branży turystyki. Zaprezentowało się po latach, że dla branży spośród nich rolę agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, gdy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub oddawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy głównie na ostatnim wzięła tak nazywana (była teraz) „nomenklatura” i postać z tych kobiet do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa łącząc się w szerokiej sile na hodowli bydła. Posiadanie takich areałów wykazałoby się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupie Europejskiej z czym tak odnoszą się do ostatniej chwile niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, mimo tego, że uczęszczają do najważniejszych. Dotyczy to przede każdym Ważnych Jezior Mazurskich oraz ich najbliższych okolic.

Zaś w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na terenach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla kobiet grających w szybkich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne nieruchomości w powierzchniach ekonomicznych, co się i kojarzy z pomocami podatkowymi.

W sercach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce bierze się każdy skrawek gruntu. To powoduje nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W nowych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło