Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do funkcji w kolejnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazja delegowania do lektury za granicą polskich ludzi jak jeszcze obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z porady na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej kierowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do drugiego kraju w charakterze czasowego pisania praktyce w niniejszym końca. Należy przy tym pamiętać, iż w całym momencie w jakim człowiek spełnia swoją pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do funkcji w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Jest wtedy wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych pomocy w pozostałym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo delegować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na rzecz co miałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i treści na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych ludzi do funkcji w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w punkcie tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do funkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy miesza się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi posiadać zawartą umowę o pracę lub działanie z Polskim pracodawcą, w kontakcie z obecnym pragnie być ubezpieczony i zarabiać minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do funkcji w Niemczech. Musi w kontakcie z obecnym legalnie żyć na obszarze Polski, mieć zezwolenie na produkcję. Potrzebny jest fakt emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w obrębie zabezpieczenia społecznego a co ważne aby wystąpić po te dokumenty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych listów trwa kilka tygodni oraz w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten stopień jest jeszcze niezbędny aby udowodnić, że książka w Niemczech nie jest całym celem zatrudnienia pracownika i od razu po zatrudnieniu nie pewnie on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na trwałe w Polsce natomiast jego pozycja za granicą ma cel jedynie tymczasowy oraz w ramach swojej praktyki w Polsce został oddelegowany do dawania naszych celów na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i pisaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we jakichś formach i efektywne kierowanie naszych ludzi do Lekturze w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – od pewnej i szybkiej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne i usługę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w ciągu delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wnioski w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyki u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z różnego państwa UE, pismo od firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi też zgłosić ten fakt w niemczech w drugich firmach w relacji od wielu czynników, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy siedzący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do funkcji w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacji od branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej toż w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i same nazwy do funkcji w jakich pracownicy są delegowani przykładają dużą wagę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla pracownika można wypłacić chociaż w strukturze ryczałtu czy diety zatem w sposób niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło