Zastosowanie wózków widłowych

Zastosowanie wózków widłowych – najważniejsze informacje dla użytkowników.

Zastosowanie wózków widłowych

Wózki widłowe to jedne z podstawowych urządzeń w różnego typu halach, magazynach, sklepach czy centrach logistycznych. Bezawaryjnie działające i dobrane do specyfiki danej branży wózki widłowe usprawniają wykonanie wielu prac.

Wózki widłowe a sprawna praca

Wózki widłowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Za ich pomocą można wykonać szereg różnego typu prac. Wózek widłowy umożliwia:

 • załadunek, jak i rozładunek towarów, nawet tych ciężkich, których waga wynosi kilka ton,
 • przewóz ładunków na niewielkie odległości,
 • składowanie towarów,
 • kompletacje zamówień.

Oczywiście w zależności od branży, typu nawierzchni, po której będzie poruszał się wózek oraz wagi przewożonego ładunku sprawdzi się inny typ wózka. Niektóre branże mają specjalne wymagania, o których musimy pamiętać – na przykład w branży spożywczej dopuszczalne są tylko wózki, które nie emitują spalin, a więc wózki elektryczne. Warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję – zakupić wózek, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku oraz zadbać o odpowiedni osprzęt.

Jeśli za kryterium przymniemy funkcje wózka widłowego będziemy mogli wyróżnić:

 • Wózki widłowe terenowe – takie wózki przeznaczone są do poruszania się po trudnym, nierównym terenie, po wzniesieniach i pagórkach. Wózki widłowe terenowe wyposażone są w szerokie opony z głębokim bieżnikiem, co więcej, zazwyczaj kabina operatora jest zabudowana co znacznie zwiększa komfort pracy. Wózki terenowe znajdują zastosowanie między innymi na placach budów i niestraszne im nawet bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne.
 • Wózki widłowe podnośnikowe – znajdują zastosowanie między innymi w magazynach, umożliwiają podniesienie na dużą wysokość nawet ciężkich ładunków. Są niewielkich rozmiarów, można nimi bez problemu manewrować.
 • Wózki widłowe boczne – mają duży zasięg i duży udźwig, w tym przypadku wysięgnik zamontowany jest z boku, co stanowi bardzo dobre rozwiązanie w przypadku niewielkich przestrzeni. Takie wózki umożliwiają przewóz różnego typu ładunków, nawet tych o niestandardowych wymiarach, na przykład bardzo długich.
 • Wózki antywybuchowe – przeznaczone do przewożenia niebezpiecznych ładunków, których transport może grozić wybuchem .
 • Wózki widłowe skrętne – znakomicie sprawdzają się w miejscach, w których zachodzi konieczność wykonywania różnych manewrów, ułatwiają między innymi prace w miejscach o bardzo ograniczonej przestrzeni.
 • Wózki wielokierunkowe – ten rodzaj wózków skonstruowany został z myślą o najbardziej krętych i ciasnych korytarzach.

Jaki widać, wózki widłowe sprawdzają się podczas wykonywania różnego typu prac w wielu obiektach, jak i na zewnątrz , po gładkiej i bardzo nierównej powierzchni.

Na koniec

Podsumowując, wózek powinien umożliwić operatorowi w pełni bezpiecznie i komfortowe wykonywanie szeregu działań. Aby tak było, musi być w pełni sprawny i dostosowany do potrzeb danej branży. Przed zakupem dokładnie przeanalizujmy nasze potrzeby i odpowiedzmy sobie na kilka pytań, między innymi:

 • Do jakich prac wózek będzie wykorzystywany?
 • Po jakiej nawierzchni będzie się poruszał?
 • Jak ciężkie ładunki będzie przewoził?
 • Czy prace będą wykonywane w pomieszczeniach czy na zewnątrz.

Uczulamy też, gdy jego stan techniczny wzbudzi jakiekolwiek wątpliwości należy czym prędzej skontaktować się ze specjalistą.

Źródło: Producent wózków widłowych Still https://utbpolska.pl/wozki-widlowe-still/

0 0 votes
Daj ocenę

Tags:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło