Zakup używanego wózka widłowego – TOP 5 Porad zakupowych

Planujesz zakup wózka widłowego? Koniecznie sprawdź nasz poradnik

 

Poradnik zakupu używanego wózka widłowego

Wstęp

Każdy przedsiębiorca wie jak ważna jest logistyka w przedsiębiorstwie. Dobrze dobrany sprzęt taki jak wózek widłowy potrafi podnieść efektywność pracy oraz pomaga rozwijać firmę. Jak każdy inwestor zależy nam na jak najniższym koszcie pozyskania sprzętu gotowego do pracy. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym wyjaśnimy na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu wózka widłowego.

Marka producenta

Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to odpowiednia marka producenta wózka widłowego. Na rynku znajdziemy zarówno starsze modele jak też nowsze takich marek jak: LINDE, STILL, TOYOTA. Warto, przed zakupem zapoznać się z opiniami danej marki oraz z możliwymi usterkami. Jak wiemy każdy producent ma swoje wady i zalety, dlatego research marki przed zakupem to podstawowy „must have” zakupu używanego wózka widłowego. Do polecanych marek oprócz wyżej wymienionych możemy zaliczyć również marki: Nissan, Hyster czy Manitou.

Firma od której kupujemy

Żyjemy w konkurencyjnych czasach, jak wiemy każdy sprzedawca chce jak najwięcej zarobić i uzyskać dużą marżę to nic dziwnego. Jednak starajmy poszukać się partnera, któremu zależy na dobrym stanie swoich wózków widłowych na sprzedaż. Wielu sprzedawców takich jak UTB Polska serwisuje wózek przed sprzedażą w takich kwestiach jak: hamulce, wymiana opon, regeneracja silników i wiele innych czynności. Wybór dobrego dostawcy to połowa sukcesu, jeśli chodzi o zakup dobrego używanego wózka widłowego.

Dostępność części

W przypadku używanych wózków widłowych bardzo duże znaczenie ma dostępność cześci. Co z tego, że uda nam się kupić tani wózek widłowy za powiedzmy 2000 zł, jeśli nie będzie do niego części? Czasami warto postawić na znane marki jak STILL czy LINDE i mieć gwarancję dostępności części z rynku europejskiego. Sprowadzone wózki z USA często są problematyczne w wymianie części, należy na nie zwrócić szczególną uwagę.

Silnik

Silnik to serce każdego wózka widłowego. W zależności od preferowanej pracy wózka, będziemy musieli dokładnie sprawdzić stan techniczny silnika przed zakupem. Np. czy nie bierze oleju, czy odpala na zimnym silniku itp. Wiadomo, używany wózek widłowy po pewnym czasie jest zużyty ale silnik to pierwsza rzecz na której powinniśmy się skupić jeśli chodzi o zakup wózka.

Gwarancja

Wiele firm sprzedających używane wózki widłowego udostępnia gwarancję. Warto właśnie wybrać taką firmę, która odpowiada przez określony czas za dostarczony używany wózek. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie w przyszłości pieniędzy na dalsze naprawy.

Za ile kupię dobry używany wózek widłowych?

Ceny dobrych używanych wózków widłowych znanych marek zaczynają się od 2500 zł a kończą nawet na 30000 zł na nowoczesnych i rozbudowanych modelach. Czasami mając do wyboru nieznaną markę a uznaną, warto wybrać tą drugą nawet za dopłatą.

Podsumowanie

Zakup używanego wózka widłowego to dobry pomysł dla wszystkich tych którzy szukają dobrego połączenie cena/jakość. Na rynku znajdziemy dużo podmiotów oferujących wózki widłowe w atrakcyjnych cenach. Czasami zakup używanego sprzętu może okazać się bardziej zyskowny niż nowy sprzęt leasingowany.

źródło: Zaufany dostawca używanych wózków widłowych UTB Polska

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło