Wysyłka palet do Irlandii

Sprawdź, co warto wiedzieć o wysyłce palet do Irlandii.

Wysyłka palet do Irlandii

Transport paletowy staje się coraz bardziej popularny, palety znacznie usprawniają załadunek towaru, ułatwiają jego przewóz, a po dotarciu do celu – rozładunek. Palety wykorzystywane są zarówno w transporcie krajowym, jak również międzynarodowym – jednym z częstszych miejsc docelowych jest Irlandia.

Transport paletowy Irlandia

Zarówno osoby prywatne, jak również przedsiębiorcy, firmy i instytucje decydują się na wysyłkę do Irlandii ładunków różnego typu. Przesyłane są, meble, urządzenia budowlane i rolnicze, sprzęt AGD/RTV i wiele, wiele innych artykułów. Co więcej, w dobie Internetu wielu również zamawia różnego typu artykuły z Irlandii.

Paletę możemy określić jako przenośną platformę, na której umieszcza się różnego typu ładunki. Drewniana platforma znacznie ułatwia składowanie towarów, jak również ich przewóz. Co więcej, dobrze dobrana paleta zminimalizuje prawdopodobieństwo uszkodzenia przesyłki i sprawi, że będzie ona stabilna.

Na palecie można umieścić dużą liczbę niewielkich artykułów, jak również artykuły wielkogabarytowe, na przykład meble. Podpowiemy, że wysyłka wielu niewielkich opakowań na palecie będzie bardziej korzystna cenowo niż wysyłka opakowań osobno.

Transport paletowy z Polski do Irlandii wymaga odpowiedniej wiedzy i doskonałych umiejętności. Należy zadbać o organizację wielu kwestii, pomoc doświadczonej firmy kurierskiej jest niezbędna. Na jakie sprawy należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Irlandia wysyłka palet – o czym warto pamiętać?

Wysyłka palet do Irlandii nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli chcemy, by nasza przesyłka dotarła bez szwanku do odbiorcy, warto, abyśmy zwrócili uwagę na szereg kwestii, między innymi:

  • Stan palety – paleta nie może być uszkodzona, nawet drobne usterki są niedopuszczalne. Przed ułożeniem na palecie ładunku, sprawdź koniecznie czy jej stan nie budzi żadnych zastrzeżeń – czy platforma nie jest uszkodzona, a drewno nie zaczyna na przykład gnić.
  • Oczywiście ładunek musi być ułożony w odpowiedni sposób, kartony nie mogą wystawać poza platformę, na której je układamy. Podpowiemy, że kartony warto układać na zasadzie „muru” wtedy otrzymamy stabilną, płaską konstrukcję.
  • Dodatkowe zabezpieczenia – jeśli chodzi o transport paletowy to warto też zadbać o dodatkowe zabezpieczenia – ładunek na palecie można owinąć folią strech, a rogi zabezpieczyć wspornikami, na przykład kartonowymi lub styropianowymi. Dużym powodzeniem cieszą się również nadstawki paletowe, które dodatkowy sposób zabezpieczają ładunek i zwiększają jego stabilność.

Rodzaje i dobór palet

Podczas transportu paletowego do Irlandii najczęściej wykorzystywane są palety standardowe, czyli znane wszystkim europalety. Wymiary europalet wynoszą: 1200 x 800 mm. Wysokość palety z ładunkiem powinna wynosić do 180-200 cm, waga maksymalna to 700-1000 kg.

Podsumowanie

Wysyłka palet na tak duże odległości musi nieść za sobą pewne koszty, których nie da się uniknąć. Warto jednak poszukać firmy, która posiada spore doświadczenie w transporcie międzynarodowym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wysłany przez nas towar dojedzie na miejsce cały i co najważniejsze, w ustalonym terminie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą GREEN SPEED LOGISTICS https://greenspeedlogistics.eu/

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło