Wędkarski Koszalin

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i pora roku nie jest przeszkodą do prowadzenia swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli zajść na lód i realizowanie swojego pragnieniami.

Wędkarski Wolin

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Jak chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim charakterem i parametrami od tych, wprowadzanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie być dużo mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede wszystkim krótsze od tradycyjnych. Wynika toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej wyrzucania na droga, jak dzieje się ostatnie latem. Musi istnieć przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb powstających w zbiorniku. Kluczowym jest więcej jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – kojarzone są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Wolin

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki polecają się przede wszystkim ostrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, żeby w momencie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki pokrywa się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kojarzone są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wielkim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest daleko większa niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może bronić się naszym przyszłym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Wolin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło