Wędkarski Koszalin

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i pora roku nie jest przeszkodą do prowadzenia swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli zajść na lód i realizowanie swojego pragnieniami.

Wędkarski Wolin

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Jak chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim charakterem i parametrami od tych, wprowadzanych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie być dużo mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede wszystkim krótsze od tradycyjnych. Wynika toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej wyrzucania na droga, jak dzieje się ostatnie latem. Musi istnieć przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb powstających w zbiorniku. Kluczowym jest więcej jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – kojarzone są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Wolin

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki polecają się przede wszystkim ostrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, żeby w momencie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki pokrywa się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kojarzone są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wielkim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest daleko większa niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może bronić się naszym przyszłym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Wolin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło