Torba dla mamy do wózka – kiedy jest przydatna?

Spacer z małym dzieckiem, wyjście do znajomych lub zakupy z maluchem – to zawsze wielka wyprawa, gdzie Najważniejszy Pasażer i główny Użytkownik Wózka dodatkowo potrzebuje odpowiedniego bagażu.

Nie ma specjalnego znaczenia, czy wyprawa trwa osiem godzin czy dwie, niezbędny ekwipunek jest zawsze obszerny.

Należą do niego: butelki, zapasowe smoczki, gryzaczki, kocyk, rękawiczki (jeżeli jest zimno) i czapeczka na wszelki wypadek, gdyby się ochłodziło, ewentualnie ochronny kapelusik lub daszek. Potrzebne są też grzechotki, przytulanki, pampersy, chusteczki suche i chusteczki pielęgnacyjne oraz krem ochronny.

Gdzie to wszystko zmieścić, tym bardziej, że na zakupy lub inne rzeczy potrzebne rodzicowi też musi być miejsce?

Na rynku jest spory wybór toreb specjalnie przeznaczonych do przechowywania tej ogromnej ilości akcesoriów niemowlęcych. Warto się im przyjrzeć i przeanalizować, zanim dokona się zakupu.

Niezbędne w torbach do wózka.

To, co wyróżnia torby do wózka od innych toreb to przede wszystkim duża ilość przegródek i specjalnych kieszonek, pomyślanych tak, by każdy przedmiot miał swoje miejsce. Poza tym są one wykonane z lekkich i nieprzemakalnych materiałów, które można prać w pralce lub łatwo wyczyścić. Torby do wózka powinny mieć łatwe, niekłopotliwe, a jednocześnie solidne zapięcia. Wygodne są napy, rzepy i lekkie, szerokie, plastikowe zamki błyskawiczne. To ważne, by nie szarpać się z zapięciem, kiedy trzeba z torby coś szybko wyjąc lub do niej schować. Większość toreb posiada w komplecie również mniejsze torby, saszetki, które mogą być umieszczone w torbie głównej lub jako osobną, mniejszą torebkę.

W ofercie sklepowej można spotkać torby do różnego rodzaju wózków. Inne do spacerówek, inne do wózków budkowych. Oczywiście w najwymyślniejszej kolorystyce. Również są osobne dla niemowląt, a inne dla dzieci nieco starszych.

Torby na rami również się sprawdzą

Spełniają wszystkie kryteria, lecz mają sporo wad. Przede wszystkim są niewygodne. Wyjęcie czegokolwiek z torby na ramię wymaga miejsca, na którym można ją gdzieś postawić. Trudno to zrobić na ulicy, w tramwaju lub w sklepie.

Oprócz tego, że torby na ramię są mało komfortowe w użytkowaniu, to mają jeszcze jedną poważną wadę. Mnogość niezbędnych akcesoriów niemowlęcych, które trzeba zapakować powoduje, że są ciężkie. Opiekun czuje się jak przysłowiowy wielbłąd, objuczony torbami i zakupami. Poza tym powstaje ryzyko uszkodzeń kręgosłupa.

Torby do wózka dla mam mocowane do wózka.

Są bardzo wygodne. Mają specjalne pasy, którymi przytwierdza się je do rączek dziecięcych wózków. Niektóre przytwierdza się do boków, inne specjalnymi rzepami do samej rączki.

Są bardzo komfortowe. Przede wszystkim nie obciążają kręgosłupa opiekuna dziecka, po drugie, w każdej chwili i miejscu można do takiej torby sięgnąć. Wygodne zapięcia pozwalają szybko torbę otworzyć lub zamknąć.

Torby w komplecie z wózkami.

Producenci wózków pomyśleli o wygodzie opiekunów. Wiele modeli ma na wyposażeniu dopasowane do wózka torby. Podobnie jak w luksusowych samochodach, w niektórych modelach torby są w „wersji standard”, w innych jako dodatkowe (i płatne) opcje.

Jeżeli ktoś dysponuje odpowiednią gotówką, powinien rozważyć taki zakup. Zaoszczędzi czas na dokonywanie zakupów i analizy mnogości oferty dostępnej na rynku, a także będzie miał gwarancję, że torba idealnie będzie współgrać z wózkiem.

Luksusowe wózki dziecięce mają specjalnie konstruowane koszyki instalowane z boku na torby i niezbędne zakupy. Wszystko, by spacer z dzieckiem był maksymalnie przyjemny, minimalnie uciążliwy.

Źródło: https://www.tamaja.pl/kategoria/torby-dla-mam

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło