Termometry dla dzieci i niemowląt – sprawdź jaki będzie najlepszy dla Twojego dziecka

Termometry bezdotykowe – najważniejsze informację. Sprawdź czy warto kupić je swojemu dziecku.

Termometry dla dzieci i niemowląt – sprawdź jaki będzie najlepszy dla Twojego dziecka

Na rynku urządzeń medycznych coraz częściej możemy spotkać się z coraz bardziej nowoczesnym i zaawansowanym sprzętem. Rodzajów termometrów w sklepach i aptekach jest tak dużo, że zwykłemu konsumentowi ciężko się odnaleźć. Dlatego też przychodzimy z pomocą z poradnikiem, z którego dowiesz się jaki termometr wybrać, który rodzaj sprzętu jest najlepszy dla Ciebie i Twojej pociechy. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, czy każdy termometr będzie się nadawał do pomiaru temperatury u niemowląt, to bardzo dobrze trafiłeś.

Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Termometry bezdotykowe

Po wielu latach używania klasycznych rtęciowych termometrów na rynku pojawiły się nowoczesne termometry bezdotykowe. Tego typu termometry charakteryzują się bardzo szybkim pomiarem temperatury ciała. Cecha ta w szczególności u dzieci i niemowląt jest bardzo cenna. Każdy kto musiał zmierzyć temperaturę dziecku doceni tą funkcję.

Niestety termometry bezdotykowe na podczerwień mają swoje minusy. Pomiar temperatury nie zawsze jest precyzyjny i dokładny. Jeśli zależy nam na bardzo dokładnym wyniku, pomiar powinniśmy dokonać za pomocą termometru rtęciowego. Niestety coraz trudniej jest go dostać w sklepach i aptekach.

Jak działa termometr na podczerwień?

Sposób działania tego typu termometrów jest bardzo prosty. Przy pomiarach bardzo istotne jest aby stosować się do zaleceń producenta. Jeśli tego nie zrobimy i będziemy mierzyć temperaturę “po swojemu”, to wynik może bardzo mocno odbiegać od faktycznego.

Gdy dokonujemy pomiaru temperatury, dziecko lub niemowlę nie powinno się ruszać. Bardzo ważne jest również to, aby pomiar temperatury nie odbywał się bezpośrednio po kąpieli oraz przy piciu lub spożywaniu gorącego posiłku. Te zewnętrzne czynniki mogą mieć wpływa na końcowy wynik.

Termometr bezdotykowy cena

Ceny tego typu termometrów są bardzo różne. W zależności od tego czy zdecydujemy się na zakup w aptece czy w sklepie internetowym ceny mogą się wahać w granicach od 40 zł do nawet 400. Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu przez internet powinniśmy zapłacić mniej w porównaniu z cenami w sklepach stacjonarnych.

Czy warto kupić tego typu termometr?

Termometr dla niemowląt oraz termometr dla dzieci to podstawowy sprzęt w arsenale każdego rodzica. Wydaje się więc, że zakup takiego sprzętu jest nieunikniony.

Gdy zadamy sobie pytania czy istnieje dokładny termometr bezdotykowy, odpowiedź wydaje się bardzo trudna. Wszystko zależy od tego ile jesteśmy wstanie wydać na taki sprzęt. Termometry, które są droższe z pewnością będą mierzyć dużo dokładniej temperaturę. Natomiast w tańszych modelach bezdotykowych musimy się liczyć z mniejszą precyzją pomiaru.

Czy istnieją jakieś alternatywy?

Na rynku oprócz termometrów bezdotykowych i na podczerwień istnieją innego rodzaju termometry. Jednak pomiar temperatury u małego dziecka przy pomocy klasycznego termometru może być dla nas rodziców bardzo uciążliwy. Dlatego wydaje się, że jest to ostateczna opcja.

Oczywiście ostateczny wybór zawsze należy do rodzica, który zna najlepiej swoje dziecko.

Źródło:Sklep Oromed – termometr bezdotykowy dla dzieci http://www.oromed.pl/pl/5-termometry

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło