Substancje niebezpieczne a wanny wychwytowe

W przypadku składowania substancji niebezpiecznych należy zadbać o to, aby substancje te nie przedostały się do gruntów i wód. Wanna wychwytowa jest tu niezastąpiona.

Przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę, jakie substancje będą składowane. W przypadku substancji, które są łatwopalne lub mogą zanieczyścić wodę, np. oleje, farby lub lakiery – świetnym wyborem będzie wanna wychwytowa wykonana ze stali. Do kwasów i zasad sprawdzają się wanny wychwytowe ze stali nierdzewnej lub te wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Dlaczego właśnie takie? Zastosowany surowiec jest odporny na korozję i wiele innych czynników. Poza samym wychwytywaniem wanny ociekowe są potrzebne również podczas przelewania i napełniania zbiorników. W przypadku składowania cieczy łatwopalnych wanna wychwytowa powinna mieć wysokość maksymalną do 500 mm. Jeśli potrzebna jest wyższa wanna ociekowa, potrzebne będzie odpowiednie przewietrzenie, może to być system wentylacji. W ofercie sklepu internetowego PALETEO występuje szeroki wybór wanien wychwytowych. Poza standardowymi wannami ociekowymi dostępne są także mobilne wanny wychwytowe. Wanna wychwytowa na kołach wykonana jest ze stali o grubości dwóch milimetrów. Jest odporna na rdzę, ponieważ została pokryta specjalnym podkładem oraz farbą poliuretanową. Na wannach ociekowych można składować pojemniki, beczki oraz kontenery IBC. Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu nośności i pojemności wanny wychwytowej. Co więcej, wanny wychwytowe nadają się także do składowania akumulatorów. Na rynku dostępne są wanny z kratownicą oraz bez tego elementu. W przypadku wanien wychwytowych, które wyposażone są w kratownicę – jest ona mocna, nieprzesuwna oraz samoustawiająca. Kratownicę oraz samą wannę wychwytową łatwo jest umyć z pozostałości substancji chemicznych. Wanny wyprodukowane z tworzyw sztucznych oraz te stalowe są odporne na wiele czynników zewnętrznych. Wanny wychwytowe są obojętne na chemikalia, różnorodną temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. 

W jaki sposób obliczyć pojemność wanny zlewowej? Wanna wychwytowa musi mieć taką pojemność, aby pomieścić zawartość największego składowanego pojemnika, albo przynajmniej 10% składowanej cieczy. W przypadku, jeżeli na terenie ochrony wód dopuszczalny jest proces składowania niebezpiecznych materiałów, wtedy dana wanna wychwytowa powinna pomieścić całość składowanej cieczy. W momencie, gdy widać oznaki zniszczeń wannę wychwytową należy zutylizować. W celu sprawdzenia szczelności najłatwiejszą metodą jest nalanie wody do wanny. 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło