Stan Montana jako region turystyczny

Nie powinno być dla nas żadnym zaskoczeniem to, że jednak faktycznie podróżując do Stanów Zjednoczonych, to zazwyczaj wybieramy największe i najpopularniejsze miasta takie jak Nowy York, Chicago, czy też Los Angeles. Jednak czasami warto poszukać także innych regionów na terenie całego kraju, w którym również nie zabraknie ciekawych atrakcji turystycznych. Takim regionem jest chociażby stan Montana.

Zwiedzanie miasta Billings

Odwiedzanie jednych z ciekawszych miast na terenie stanu Montana, na pewno będzie ciekawą przygodą. Przede wszystkim miasto Billings znajduje się w hrabstwie Yellowstone. Lokalizacja jest ogromnie malownicza, ponieważ znajduje się w dolinie rzeki Yellowstone. Jednocześnie tutaj można obserwować skaliste tereny, które stanowią niesamowite urozmaicenie pejzażu. Warto dodać, że jest to miasto, które założono w 1877 roku, zatem dla nas Polaków, jest to naprawdę niedawno.

Jezioro Grinnell

Dla podróżujących, którzy uwielbiają różnego rodzaju atrakcje przyrodnicze, z pewnością ciekawą propozycją będzie zwiedzanie Parku Narodowego Glacier. Ponieważ właśnie tam znajduje się Jezioro Grinnell, które wyróżnia się pięknym turkusowym kolorem. W rzeczywistości, jest to woda pochodząca z lodowca Grinnell, dzięki czemu faktycznie możemy podziwiać taki właśnie kolor. Warto wybrać się specjalnym szlakiem lodowcowym, który łączy jezioro z hotelem Many Glacier. Długość tego szlaku wynosi ok. 5,2 km.

Narodowy Rezerwat Przyrody Benton Lake

Kolejną taką przyrodniczą atrakcją jest Narodowy Rezerwat Przyrody Benton Lake, który znajduje się na północy stanu Montana, w hrabstwie Cascade. To co wyróżnia ten rezerwat, to przede wszystkim niesamowite, rozległe mokradła, a także jezioro o bardzo dużej powierzchni, sięgające nawet do 6000 akrów. To właśnie tutaj można podziwiać niesamowite gatunki ptaków, które lądują tu w okresie migracji. Warto dodać, że Rezerwat Przyrody wchodzi w skład kompleksu Benton Lake NWR. Dlatego mówimy tutaj również o obszarze ochrony gór Skalistych, czy też doliny Blackfoot Valley. Rzeczywiście przebywanie na łonie natury w otoczeniu takich pięknych widoków, może być naprawdę kojące.

Wyprawa do Stanów Zjednoczonych bez wizy

Chyba nie powinniśmy być zbyt mocno zaskoczenie tym, że jednak podróżowanie do Stanów Zjednoczonych stało się naprawdę łatwe i przystępne. Przede wszystkim możemy powiedzieć o tym, że nie trzeba ubiegać się już o wizę, ale wystarczy tylko wypełnić specjalny wniosek ESTA. To jest bardzo łatwy formularz, który usprawnia nas do podróżowania do USA w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni. Ponadto istnieje również możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych w celach służbowych. Jednak trzeba wtedy uzupełnić nieco więcej danych. Ale jak najbardziej taka możliwość jest dostępna dla Polaków. Co ciekawe na jednym wniosku można wpisać aż dwie osoby, które chcą podróżować do USA. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zdecydować się na zakupienie biletów lotniczych w dogodnym dla nas czasie.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło