Rozwijaj kreatywność dziecka z klockami Lego

Zabawy konstrukcyjne wpływają pozytywnie na różne obszary rozwoju dziecka. Jeśli zaś impulsem do podejmowania aktywności są kultowe już klocki LEGO – możliwości zabaw są wręcz nieskończone. Ogromna popularność klocków LEGO dotyczy nie tylko najmłodszych, ale również starszych dzieci, młodzież oraz dorosłych kolekcjonerów. W czym tkwi ich fenomen?

 

Wyjątkowość marki

Duńska firma LEGO, na przestrzeni ponad 70 lat swojego istnienia, przechodziła z ojca na syna. Jej obecny właściciel jest wnukiem założyciela firmy, Olego Kirka Christiansena. Mimo ustawicznej ewolucji dostępnych w ramach marki produktów, trzon całej koncepcji tworzy klasyczny klocek LEGO. Jego charakterystyczne wypustki pozwalające na łączenie ze sobą klocków pozostają niezmienne, dlatego elementy w ramach różnych serii można dowolnie ze sobą łączyć.

Niebywały sukces marki jest nie tylko zasługą legendarnych klocków, ale również niezmiennych wartości firmy. U podstaw tego systemu wartości firmy leży dbałość o rozwój wyobraźni, opartej na ciekawości i poszukiwaniu rozwiązań. Pobudzając zaś wyobraźnię dziecka, tworzą się podstawy do dalszego rozwoju jego kreatywności, wykraczającej poza czysto konstrukcyjne umiejętności. Niezwykle ważną wartością, którą kieruje się marka LEGO jest także stałe podnoszenie jakości produktów, będące odpowiedzią na potrzeby klientów oraz troska o pozytywne przekształcanie otoczenia.

Dostępność wariantów

Duńskie klocki LEGO to doskonały pomysł na prezent, który może być z powodzeniem dopasowanych po możliwości i zainteresowań każdego dziecka. Znajdujące się w ofercie marki produkty zostały podzielone na kilka grup wiekowych i tematycznych, ułatwiających poszukiwanie idealnego zestawu. Powstało również wiele limitowanych i kolekcjonerskich edycji, łącznie z bogatą ofertą dedykowaną dla dziewczynek.

Wśród najpopularniejszych serii można wymienić:

  • LEGO Duplo, stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, będących w wieku 1.5- 5 lat, rozpoczynających swoją przygodę z klockami LEGO.
  • LEGO City, będące zastawami klocków umożliwiających budowanie pojazdów oraz sytuacji zaczerpniętych z miejskiego życia.
  • LEGO Star Wars, doskonale oddające świat oraz bohaterów Gwiezdnych Wojen.
  • LEGO Technics, najbardziej zaawansowana konstrukcyjnie seria, pozwalająca budować pojazdy wyposażone w silnik elektryczny.
  • LEGO Friends, zestawy dedykowane dziewczynkom, opowiadające o rozmaitych przygodach grupy przyjaciółek.
  • LEGO Architecture, seria umożliwiająca budowanie miniaturowych modeli, oddających najsłynniejsze na świecie budowle.
  • LEGO Creator, zestawy umożliwiające tworzenie pojazdów i budynków (serie 3 w 1).
  • LEGO Minecraft, seria klocków powstała w oparciu o popularny świat gry Minecraft.

Podstawowe serie wzbogacono o zestawy zainspirowane popularnymi wśród najmłodszych grami oraz bajkami. Należą do nich chociażby klocki LEGO Ninjago, Auta, Elves, Nexo Knights, Super Heroes, Batman Movie oraz Ghostbusters.

Rozwijanie zdolności manualnych z klockami LEGO

Klocki LEGO to nie tylko dobra zabawa, ale również doskonała stymulacja rozwoju dziecka. Poprzez zabawę klockami LEGO rozwija się kreatywność oraz wyobraźnia przestrzenna. Wspólne składanie klocków to także doskonały sposób na spędzenie wartościowego czasu i budowanie pozytywnych relacji między dzieckiem i rodzicem.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Nodik (https://nodik.pl/klocki-lego-c-86.html), w którym można znaleźć m.in. klocki dla dzieci.

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło