Rezonans magnetyczny Wrocław – kiedy wykonać rezonans?

Rezonans magnetyczny jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, które umożliwia sprawdzenie stanu wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu. Dzięki badaniu można wykryć wiele groźnych dla życia chorób.

Rezonans magnetyczny – ogólna charakterystyka

Rezonans magnetyczny (MRI), to badanie, w którym wykorzystuje się właściwości magnetyczne cząsteczek wody, które znajdują się w organizmie człowieka. W atomach wodoru znajdują się protony. Wykazują one właściwości magnetyczne, które pozwalają na wykonanie badania MRI. Protony, które są poddawane działaniu silnego pola magnetycznego, generują energię w formie fal radiowych o określonej częstotliwości. Dzięki działaniu specjalistycznego oprogramowania możliwe jest przełożenie informacji wysyłanych przez protony na obraz. To właśnie ten obraz jest analizowany przez lekarza specjalistę i na jego podstawie można wykryć wiele nieprawidłowości w organizmie. Wyniki badań wraz z kompletnym opisem mogą być dostępne nawet w ciągu 7 dni. W przypadku wielu chorób szybkie postawienie trafnej diagnozy decyduje o dalszym zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

Zastosowanie rezonansu magnetycznego

Dzięki wykonaniu rezonansu magnetycznego można dokonać diagnostyki na poziomie komórkowym. Oznacza to, że jest to bardzo dokładne i precyzyjne badanie. Można badać cale ciało lub jego fragmenty. Badanie całego ciała umożliwia np. wykrycie przerzutów nowotworowych. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie badań. Części ciała, które najczęściej bada się metodą MRI, to: głowa, kręgosłup, serce, jama brzuszna, miednica, poszczególne stawy. Dzięki badaniu można wykryć różne choroby ośrodkowego układu nerwowego, takie jak: stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera. Dzięki MRI można zdiagnozować następujące nowotwory: ośrodkowego układu nerwowego, wątroby, trzustki, jelit, miednicy u kobiet, nadnerczy. O dokładne zastosowanie, jakie może mieć rezonans magnetyczny we Wrocławiu, można dopytać lekarza specjalistę.

Rezonans magnetyczny Wrocław – jak przygotować się do badania

Do rezonansu magnetycznego należy się odpowiednio przygotować. Stale przyjmowane leki w dniu badania należy zażyć normalnie. Jeśli będzie wykonywane badanie z kontrastem, należy wykonać badanie kreatyniny i zabrać wyniki ze sobą. Badanie należy wykonać do dwóch dni przed rezonansem. Jeśli badanie będzie obejmowało jamę brzuszną albo głowę (badanie z kontrastem) nie należy jeść na 6 godzin przed. Jeśli w organizmie znajdują się metalowe elementy, takie jak: stymulatory, zespolenia kości, śruby, zastawki w sercu lub stenty, czy aparat nazębny), to należy o tym poinformować personel. Ważny jest wybór odpowiedniej pracowni, która będzie wyposażona w nowoczesny i sprawny sprzęt. W znalezieniu odpowiedniej pracowni pomoże wyszukanie frazy: rezonans magnetyczny Wrocław. Warto sprawdzić, czy oferowana usługa (rezonans magnetyczny Wrocław) jest odpowiednia dla konkretnego pacjenta. To ważne, aby aparatura była odpowiednia dla osób starszych, dzieci, czy osób ze znaczną otyłością.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło