Radio ESKA

Deal Score0

Największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska ROCK i VOX FM w skład grupy radiowej Time z siedzibą radia mieści się w Warszawie. Jej początki sięgają lata 80-tych XX wieku i pierwotnie wywodzi się z Radia Solidarność, które było nadawane nielegalnie podczas okresu komunizmu w Polsce. Stacja Eska zaczyna oficjalnie nadawać od 1990 roku, jednak przez pierwszy okres działalności ogranicza swój zasięg do trzech miast: Warszawy, Poznani oraz Wrocławia, a stacja miała charakter o tematyce muzyczno-informacyjno-publicystycznej. Od 1998 roku nastąpił rokwit, kiedy to oficjalnie Radio ESKA stało się siecią znaną na całą Polskę, dzięki przejmowaniu szeregu lokalnych rozgłośni radiowych, w których wprowadzano wspólną nazwę, play listę oraz ramówkę.

Radio ESKA

Pozwoliło na dość szybki rozwój na całą Polskę, a co za tym idzie ESKA zaczęła trafiać do szerszej grupy słuchaczy. Obecnie program radia skierowany jest do młodych ludzi, a muzyka grana na antenie jest zazwyczaj przepełniona nowościami z kultowymi już utworami. Wielu zarzuca stacji, ze stała się komercyjna i gra muzykę trafiająca do mas, bez wyraźnej dominacji konkretnych gatunków. Trudno wytłumaczyć jest fenomen tej stacji, pomimo wielu słów krytyki i komercjalizacji stacja dalej trafia do szeregu odbiorców i każdy chętnie słucha nowości ze świata za pośrednictwem tej rozgłośni.

Radio Eska co rok w wakacje organizuje cykl imprez letnich, o różnej tematyce, zapraszając do udziału w swoich wydarzeniach znakomitości ze świata muzyki. Imprezy te cieszą się dość pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy, z niecierpliwością wyczekujących kolejnych. Radio docenia też artystów i chcąc ich wyróżnić na tle innych muzyków rozdaje corocznie nagrody, za wkład na rozwój muzyki i za najlepsze przeboje. Radio w 2008 roku uruchomiło swoją własną stację telewizyjną, w której to widzowie mogą podziwiać najnowsze teledyski muzyczne oraz śledzić nowinki ze świata muzyki. Pierwowzorem dla naszej polskiej ESKI zapewne była najsłynniejsza na świecie stacja muzyczna jaką jest MTV, emitowana w różnych krajach o różnej tematyce. Rozwój radia ESKA na przestrzeni ostatnich lat dyktuje warunki innym stacjom na rynku, aby zabiegać o jak największa rzesze słuchaczy.

0 0 votes
Daj ocenę

Tags:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło