Radio ESKA

Największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska ROCK i VOX FM w skład grupy radiowej Time z siedzibą radia mieści się w Warszawie. Jej początki sięgają lata 80-tych XX wieku i pierwotnie wywodzi się z Radia Solidarność, które było nadawane nielegalnie podczas okresu komunizmu w Polsce. Stacja Eska zaczyna oficjalnie nadawać od 1990 roku, jednak przez pierwszy okres działalności ogranicza swój zasięg do trzech miast: Warszawy, Poznani oraz Wrocławia, a stacja miała charakter o tematyce muzyczno-informacyjno-publicystycznej. Od 1998 roku nastąpił rokwit, kiedy to oficjalnie Radio ESKA stało się siecią znaną na całą Polskę, dzięki przejmowaniu szeregu lokalnych rozgłośni radiowych, w których wprowadzano wspólną nazwę, play listę oraz ramówkę.

Radio ESKA

Pozwoliło na dość szybki rozwój na całą Polskę, a co za tym idzie ESKA zaczęła trafiać do szerszej grupy słuchaczy. Obecnie program radia skierowany jest do młodych ludzi, a muzyka grana na antenie jest zazwyczaj przepełniona nowościami z kultowymi już utworami. Wielu zarzuca stacji, ze stała się komercyjna i gra muzykę trafiająca do mas, bez wyraźnej dominacji konkretnych gatunków. Trudno wytłumaczyć jest fenomen tej stacji, pomimo wielu słów krytyki i komercjalizacji stacja dalej trafia do szeregu odbiorców i każdy chętnie słucha nowości ze świata za pośrednictwem tej rozgłośni.

Radio Eska co rok w wakacje organizuje cykl imprez letnich, o różnej tematyce, zapraszając do udziału w swoich wydarzeniach znakomitości ze świata muzyki. Imprezy te cieszą się dość pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy, z niecierpliwością wyczekujących kolejnych. Radio docenia też artystów i chcąc ich wyróżnić na tle innych muzyków rozdaje corocznie nagrody, za wkład na rozwój muzyki i za najlepsze przeboje. Radio w 2008 roku uruchomiło swoją własną stację telewizyjną, w której to widzowie mogą podziwiać najnowsze teledyski muzyczne oraz śledzić nowinki ze świata muzyki. Pierwowzorem dla naszej polskiej ESKI zapewne była najsłynniejsza na świecie stacja muzyczna jaką jest MTV, emitowana w różnych krajach o różnej tematyce. Rozwój radia ESKA na przestrzeni ostatnich lat dyktuje warunki innym stacjom na rynku, aby zabiegać o jak największa rzesze słuchaczy.

0 0 votes
Daj ocenę

Tags:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło