Podwyżki dla pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek a także położnych wzrosną, a to przy pomocy dodatku, który zostanie dopsainy do podstawy ich wynagrodzenia. Związane z tym koszta uwzględnione zostaną w obliczeniu świadczeń. Ta sytuacja jednak powoduje kontrowersje i niezadowolenie samych pracodawców.

Podwyżki dla pielęgniarek

Wzrost wynagrodzenia dzięki dodatkowi

Dnia 9 lipca doszło do ustanowienia porozumienia pomiędzy samorządami i oficjalnym związkiem zawodowym pielęgniarek a ministrem zdrowia oraz szefem NFZ, na mocy tego porozumienia stworzono nowe projekty rozporządzeń, uwzględniają, iż omawiany dodatek, jaki zostanie dodany pielęgniarkom i położnym, zostanie dołączony do podstawy. Tym oto sposobem ustalono, że już od 1 września ich pensja wzrośnie o kwotę minimum 1100 zł, a od 1 lipca 2019 r. nie mniej niż 1200 zł miesięcznie. Jak widać jest to solidna podwyżka, z której pielęgniarkom oraz położnym zostaje tylko się cieszyć.

Pielęgniarki i położne cieszą się, pracodawcy niestety nie

Dodanie omawianego dodatku do podstawy pensji jak najbardziej cieszy pracowników placówek medycznych. Jednakże pracodawcy mają z tym ogromny problem, dlatego że cały czas myślą nad pozyskaniem funduszy na ten cel. Wiele firm wskazuje na to, że właściciele przychodni medycznych będą musieli wydzielić te środki z pieniędzy dotowanych z NFZ. Stąd też pojawiły się głosy, aby i te środki zwiększyć. Jednak czy NFZ wysłucha dyrektorów i co z tego wyniknie, trudno powiedzieć.

Porozumienie z pielęgniarkami wywołało burzę

Nie wszystkim podoba się to, że ministerstwo kolejny raz porozumiewa się z pielęgniarkami i położnymi, omijając w rozmowach pozostałych pracowników. Pracodawcy martwią się problemem, który wynika nie tylko z samego faktu, iż zmuszeni są więcej płacić wyznaczonej grupie medycznej, ale także pozostałe specjalizacje zaczną domagać się podwyżek. Związek Pielęgniarek i Położnych broni się, i stwierdza, że każdy pracownik ma prawo walczyć o lepsze zarobki i dlatego te zarzuty, jakie im postawiono są zupełnie nieracjonalne.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert pracy

Jeżeli nadal uważasz, że zmiany dotyczące podwyżek idą w dobrym kierunku to z całą pewnością staniesz przed wyborem ofert pracy. Już dziś można zauważyć stały wzrost dodawanych ogłoszeń o prace w branży medycznej.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło