Podwyżki dla pielęgniarek

Deal Score0

Wynagrodzenia pielęgniarek a także położnych wzrosną, a to przy pomocy dodatku, który zostanie dopsainy do podstawy ich wynagrodzenia. Związane z tym koszta uwzględnione zostaną w obliczeniu świadczeń. Ta sytuacja jednak powoduje kontrowersje i niezadowolenie samych pracodawców.

Podwyżki dla pielęgniarek

Wzrost wynagrodzenia dzięki dodatkowi

Dnia 9 lipca doszło do ustanowienia porozumienia pomiędzy samorządami i oficjalnym związkiem zawodowym pielęgniarek a ministrem zdrowia oraz szefem NFZ, na mocy tego porozumienia stworzono nowe projekty rozporządzeń, uwzględniają, iż omawiany dodatek, jaki zostanie dodany pielęgniarkom i położnym, zostanie dołączony do podstawy. Tym oto sposobem ustalono, że już od 1 września ich pensja wzrośnie o kwotę minimum 1100 zł, a od 1 lipca 2019 r. nie mniej niż 1200 zł miesięcznie. Jak widać jest to solidna podwyżka, z której pielęgniarkom oraz położnym zostaje tylko się cieszyć.

Pielęgniarki i położne cieszą się, pracodawcy niestety nie

Dodanie omawianego dodatku do podstawy pensji jak najbardziej cieszy pracowników placówek medycznych. Jednakże pracodawcy mają z tym ogromny problem, dlatego że cały czas myślą nad pozyskaniem funduszy na ten cel. Wiele firm wskazuje na to, że właściciele przychodni medycznych będą musieli wydzielić te środki z pieniędzy dotowanych z NFZ. Stąd też pojawiły się głosy, aby i te środki zwiększyć. Jednak czy NFZ wysłucha dyrektorów i co z tego wyniknie, trudno powiedzieć.

Porozumienie z pielęgniarkami wywołało burzę

Nie wszystkim podoba się to, że ministerstwo kolejny raz porozumiewa się z pielęgniarkami i położnymi, omijając w rozmowach pozostałych pracowników. Pracodawcy martwią się problemem, który wynika nie tylko z samego faktu, iż zmuszeni są więcej płacić wyznaczonej grupie medycznej, ale także pozostałe specjalizacje zaczną domagać się podwyżek. Związek Pielęgniarek i Położnych broni się, i stwierdza, że każdy pracownik ma prawo walczyć o lepsze zarobki i dlatego te zarzuty, jakie im postawiono są zupełnie nieracjonalne.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert pracy

Jeżeli nadal uważasz, że zmiany dotyczące podwyżek idą w dobrym kierunku to z całą pewnością staniesz przed wyborem ofert pracy. Już dziś można zauważyć stały wzrost dodawanych ogłoszeń o prace w branży medycznej.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło