Poczta kurier Skierniewice zamów online

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku oferty kuszą nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Przedbórz zamów online może być dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Przedbórz zamów online

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o małych wymiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka kroków, po pierwsze trzeba zrobić zamówienie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i czekać aż Poczta kurier Przedbórz zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej czas doręczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić formalności. Dodatkowo mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu takiej ilości paczek na pewno zauważymy również korzyści z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie kiedypaczki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych jest niższa niż opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać większe ilości przesyłek warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy pakunek który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od nadania zwykłej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na rozmiary pakunku musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że licząc wysokość przesyłki oraz masę musimy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod wpływem wody, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej masy pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy towar, sprawdźmy czy będzie ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może stanowić właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania pakunku, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Przedbórz zamów online dba żeby wszystkie paczki były transportowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się przechylać lub być przyciśnięta przez pozostałe przesyłki.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Przedbórz zamów online odbierając przesyłkę musi również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Przedbórz zamów online .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło