Pakiet Internet i telewizja – jakiego dostawcę wybrać?

Wybranie pakietu Internetu i telewizji spośród tylu dostępnych możliwości wcale nie jest łatwe. Jednak odpowiedni plan może w tym pomóc. Na co w takim razie zwrócić uwagę, przeglądając oferty?

Jak wybrać odpowiedni pakiet Internetu? Przydatne informacje

Dobrą wiadomością jest to, że gdy decydujemy się na zakup Internetu i telewizji u jednego dostawcy, zwykle płacimy mniej niż w przypadku sumy rachunków za te usługi u różnych dostawców. Na co jednak zwrócić uwagę, gdy zastanawiamy się, który Internet będzie dla nas najlepszy pod względem parametrów?

Jeżeli chodzi o łącze internetowe, powinno ono cechować się dużą prędkością wysyłania i pobierania danych, stabilnym działaniem, a także niskim opóźnieniem – ten parametr jest zazwyczaj oznaczany terminem „ping”. Łącze o takich cechach będzie sprawdzać się zarówno przy standardowym, codziennym użytkowaniu, jak i w pracy, a także podczas streamowania czy rozrywki online.

Najlepsze rozwiązania z zakresu Internetu – światłowód symetryczny

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o Internet, jest światłowód. To rodzaj łącza składający się z cienkich włókien szklanych, poprzez które z ogromną prędkością przesyłany jest sygnał. Najlepszym rozwiązaniem z tej kategorii jest światłowód symetryczny, który może zapewnić taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych. W przypadku łączy asymetrycznych, prędkość pobierania jest zwykle dużo wyższa niż wysyłania.

Jak wybrać odpowiedni pakiet telewizji?

Drugim elementem pakietu łączonego jest telewizja. Dobrze, aby ta usługa charakteryzowała się przede wszystkim elastycznością. Dlaczego to ważne? Nie zawsze zależy nam na konkretnych kanałach przez cały rok. Czasem chcemy obejrzeć letnie lub zimowe zawody sportowe, ale nie potrzebujemy kanałów sportowych przez cały rok. Albo wnuk przyjeżdża do nas na wakacje i przyda się kanał z kreskówkami, których sami w pozostałe miesiące nie będziemy oglądać.

Właśnie dlatego ważna jest elastyczność. Najlepszym wyborem jest pakiet telewizyjny, który nie zawiera sztywnych ram programowych – kanałów, za które trzeba płacić bez względu na okoliczności, nawet przez kilka lat. Jednak czy są dostępne takie oferty? Na szczęście tak, prześledźmy je poniżej.

Oferty Internetu i telewizji, na które warto zwrócić uwagę

Jedną z ciekawszych ofert Internetu i telewizji ma INEA. Pakiety tego dostawcy obejmują światłowód symetryczny, który zapewnia przepustowość wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s, a także taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych.

Jednak to nie wszystko, co ma do zaproponowania INEA. Pakiety obejmują również telewizję HIWAY, która jest dostępna już od 9,90 złotych za miesiąc. INEA oferuje 66 kanałów, a także możliwość elastycznego dobierania paczek tematycznych, które można włączać i wyłączać w każdym momencie trwania umowy. Co więcej, INEA nie wymaga podpisywania długotrwałych umów, żeby klient mógł skorzystać z dodatkowych pakietów. Dzięki temu, wybierając telewizję HIWAY, zamawiający może dokupić np. paczkę z kanałami filmowymi, sportowymi czy dokumentalnymi w atrakcyjnej cenie i na krótki czas. Sprawia to, że oferta INEA jest wyjątkowo atrakcyjna.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło