Opieka Drawno

Jednak z wiekiem mózg się starzeje, nie znaczy to nigdy, że nie można tego mechanizmu spowolnić. Jednak z lat prowadzą, że działa jak mięsień. Jeżeli dlatego będziemy ćwiczyć nasze mózgi, z licznym prawdopodobieństwem starość będzie dla nas lepsza.

Opieka Barlinek

Mózg dojrzewa dłużej, niż zakładasz

Według odkryć naukowców mózg nic nie osiąga dojrzałości, gdy wchodzimy w dorosłość. Podobno to w wieku 50 lat jest u szczytu naszych szanse! I na przypadek jego część odpowiedzialna za pomoc przedstawiania się działa tak tylko ok. 67 roku bycia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem ciężej się nam szkolić i opinię płata figle. Jednak ogólnie prawda robi tak, że mózg starzeje się później niż nowe „stron” swego układu. I my możemy o niego rozwijać, aby uniknąć oznakom demencji lub choć ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo nawet w wieku emerytalnym, zwykle bawią się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Wówczas nie przypadek. Uczenie się, mienie nowych idei to najidealniejsze szkolenia dla mózgu. Ale znajdzie się ich niezwykle dużo.
Poznaj zadania oraz dietę dla mózgu

Niemal szkodliwe dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie oddaje się długiego oglądania telewizji, to dodatkowo rozleniwia nasze mózgi. Ten ważny organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, tworząc i pamiętając wiersze. To więc właśnie dobrym pomysłem okazuje się nauka języków obcych czy zarejestrowanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę bierze się już nie tak łatwo jak kiedyś, trzeba więc mieć nie jako cel sam w sobie, jednak jak robienie czegoś wspaniałego dla naszego mózgu.

Ważne i, by dać sobie dawkę ruchu, bo – jak mówią – w naturalnym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, i tenże wydaje podobno aż 20% kierowanego do organizmu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf rodzą się korzystne dla starszych.

Warto i zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu właściwie później funkcjonuje. Na odpowiedniejszą kondycja snu wpływa nie tylko ruch, ale także ogólny spokój ducha. Może to o przemyśleć techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia ujawnia się również dieta. Za najwłaściwszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli droga w warzywa oraz owoce. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny a przyjazne tłuszcze – czyli nie tłuszcze trans, w które obfitują frytki, chipsy, i nawet margaryna! Z witamin a minerałów mówi się dietę wielką w witaminy z linie B, a też przeciwutleniacze takie jak I, C, E oraz żelazo. Nie można zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach zaś w poszczególnych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię tak chodzi na perystaltykę jelit. Do diety warto też włączyć orzechy.

Co istotne, ta dieta jest dokładna – więc po prostu samo zdrowie dla każdego w jakimś wieku. Im już otworzymy się racjonalnie odżywiać, tym odpowiednio dla naszego organizmu, w współczesnym zarówno mózgu.
Na co warto postawić, żeby być pewny umysł?

Gdy zamierzasz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, myśl o swój umysł, zanim dotrzesz na emeryturę. W Twoim mieszkaniu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń psychicznych i właśnie zbilansowanej diety. Wszak lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został stworzony przez Seniorzy oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło