Od czego zacząć szydełkowanie i robienie na drutach?

Rękodzieło staje się coraz bardziej popularniejsze wśród młodych ludzi. Zarówno robienie na drutach, jak i szydełkowanie to nie tylko sposób na relaks i wyciszenie, ale również niemały zarobek. Niestety nauka może przysparzać początkującym wielu trudności, ponieważ trzeba nie tylko wykazać się niemałą cierpliwością i samozaparciem, ale również dysponować odpowiednimi narzędziami i materiałami. Jak zatem przygotować się do pierwszej nauki dziergania lub robienia na drutach?

Narzędzia do szydełkowania i dziergania

Trudno wyobrazić sobie robienie na drutach czy szydełkowanie bez odpowiednich narzędzi. Jak sama nazwa wskazuje, do szydełkowania potrzebne będzie szydełko. Tutaj warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do robienia na drutach, szydełkowania wymaga użycia wyłącznie jednego narzędzia. W przypadku dziergania na drutach, jak łatwo się domyśleć, potrzebne będą druty dziewiarskie. Zarówno w przypadku szydełek, jak i drutów, możemy wybrać spośród kilku rozmiarów. Natrafić możemy także na różne modele, wykonane z odmiennych materiałów. Do takich zaliczają się m.in. druty metalowe, bambusowe czy teflonowe.

Kordonki, muliny, włóczki – materiały do rękodzieła

Do tworzenia dzianin, wykorzystuje się różne materiały, najczęściej są to włóczki, kordonki oraz muliny. Przyda się w końcowej fazie także sznurek bawełniany. Niestety z wyborem odpowiedniego materiału nie jest łatwo, ponieważ należy dostosować konkretny rozmiar włóczki do posiadanych już szydełek czy drutów dziewiarskich. Do tego dochodzi jeszcze pochodzenie samego materiału i jego skład. Na rynku znajdziemy m.in. włóczki himalaya dolphin baby i innych producentów, a także szeroką gamę produktów o odmiennym składzie, w tym np. włóczki bawełniane, wełniane, z kaszmirem lub akrylowe. Taka mnogość produktów pozwala dostosować konkretny zestaw do dziergania lub szydełkowania do aktualnie wykonywanego projektu.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy warto inwestować swój czas w robienie na drutach lub dzierganie. Okazuje się, że hobby to wybiera coraz więcej młodych ludzi. Nie tylko z uwagi na ciekawy sposób odpoczynku i relaksu, ale również możliwość tworzenia spersonalizowanych dzianin – w tym elementów odzieży. Ponadto dysponując pewnym doświadczeniem, można uczynić z tej pasji sposób na dodatkowy zarobek.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło