Od czego zacząć szydełkowanie i robienie na drutach?

Rękodzieło staje się coraz bardziej popularniejsze wśród młodych ludzi. Zarówno robienie na drutach, jak i szydełkowanie to nie tylko sposób na relaks i wyciszenie, ale również niemały zarobek. Niestety nauka może przysparzać początkującym wielu trudności, ponieważ trzeba nie tylko wykazać się niemałą cierpliwością i samozaparciem, ale również dysponować odpowiednimi narzędziami i materiałami. Jak zatem przygotować się do pierwszej nauki dziergania lub robienia na drutach?

Narzędzia do szydełkowania i dziergania

Trudno wyobrazić sobie robienie na drutach czy szydełkowanie bez odpowiednich narzędzi. Jak sama nazwa wskazuje, do szydełkowania potrzebne będzie szydełko. Tutaj warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do robienia na drutach, szydełkowania wymaga użycia wyłącznie jednego narzędzia. W przypadku dziergania na drutach, jak łatwo się domyśleć, potrzebne będą druty dziewiarskie. Zarówno w przypadku szydełek, jak i drutów, możemy wybrać spośród kilku rozmiarów. Natrafić możemy także na różne modele, wykonane z odmiennych materiałów. Do takich zaliczają się m.in. druty metalowe, bambusowe czy teflonowe.

Kordonki, muliny, włóczki – materiały do rękodzieła

Do tworzenia dzianin, wykorzystuje się różne materiały, najczęściej są to włóczki, kordonki oraz muliny. Przyda się w końcowej fazie także sznurek bawełniany. Niestety z wyborem odpowiedniego materiału nie jest łatwo, ponieważ należy dostosować konkretny rozmiar włóczki do posiadanych już szydełek czy drutów dziewiarskich. Do tego dochodzi jeszcze pochodzenie samego materiału i jego skład. Na rynku znajdziemy m.in. włóczki himalaya dolphin baby i innych producentów, a także szeroką gamę produktów o odmiennym składzie, w tym np. włóczki bawełniane, wełniane, z kaszmirem lub akrylowe. Taka mnogość produktów pozwala dostosować konkretny zestaw do dziergania lub szydełkowania do aktualnie wykonywanego projektu.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy warto inwestować swój czas w robienie na drutach lub dzierganie. Okazuje się, że hobby to wybiera coraz więcej młodych ludzi. Nie tylko z uwagi na ciekawy sposób odpoczynku i relaksu, ale również możliwość tworzenia spersonalizowanych dzianin – w tym elementów odzieży. Ponadto dysponując pewnym doświadczeniem, można uczynić z tej pasji sposób na dodatkowy zarobek.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło