Nowy telewizor w 2021 roku – co warto wiedzieć

Zakup odpowiedniego sprzętu elektronicznego do naszego domu albo biura, czy też innego miejsca wymaga odpowiedniej wiedzy oraz namysłu. Im więcej wiadomości uda nam się pozyskać, tym większa pewność, że nowa rzecz spełni swoje oczekiwania. Obecnie może to być o tyle trudnym zadaniem, że ilość modeli np. telewizorów dostępnych w sprzedaży, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online jest naprawdę duża. Cały czas pojawiają się także nowe modele odbiorników. Warto więc przyjrzeć się im z bliska.

1. Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?
2. Rozdzielczość 4K a może 8K? Którą wybrać w 2021?
3. Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Telewizory OLED
Telewizory QLED
Telewizory LED

4. Czy Smart TV w 2021 to obowiązek?
5. Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Dobry telewizor bez względu na rok jego zakupu musi posiadać wszystkie te funkcje, które uznamy za niezbędne. W obecnych czasach może on służyć nie tylko do oglądania programów, czy też filmów. Możemy na nim grać w gry, słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe, itp. Na pewno warto będzie sięgnąć po telewizor z matrycą dobrej jakości o rozdzielczości 4K. Istotna będzie także wielkość przekątnej, gdyż ta może być bardzo zróżnicowana. Trzeba ją jednak rozsądnie dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. Dobrze by było, gdyby nasz potencjalny odbiorniki był wyposażony w funkcję Smart TV, umożliwiającą korzystanie z sieci, czy też gier. Z pewnością zagadnień technicznych, na które różni ludzie zwrócą uwagę jest o wiele więcej. Najważniejsze jest jednak to, aby nasze zakupy w dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym, np. Neonet, okazały się strzałem w dziesiątkę, który sprawi przyjemność nam oraz naszym bliskim.

Rozdzielczość 4K a może 8K? Którą wybrać w 2021?

To, na jaką rozdzielczość ostatecznie postawimy, będzie w dużym stopniu zdeterminowane naszymi potencjalnymi możliwościami finansowymi. Najwyższa rozdzielczość 8K wiąże się niestety z dość dużym wydatkiem. Za taki telewizor trzeba zapłacić najmniej około sześciu, siedmiu tysięcy złotych. Zdarzają się jednak telewizory o dużych przekątnych, których cena może oscylować w cenie samochodu dobrej marki. O wiele łatwiej jest nabyć telewizor o rozdzielczości 4K. Można tutaj znaleźć modele telewizorów, których cena startuje od nieco ponad tysiąca złotych, a więc jest w zasięgu przeciętnie zarabiającego Polaka czy Polki. Oczywiście większość sprzedawców oferuje korzystne programy ratalne, które mogą pomóc nam w nabyciu droższego telewizora, wyposażonego w rozdzielczość 8K.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?
Telewizory OLED
Telewizory QLED
Telewizory LED

Wybór odpowiedniej matrycy będzie się wiązał – przede wszystkim – z kosztami. Najlepszą jakością charakteryzują się matryce OLED. Mają one bardzo głęboki kontrast, pełną czerń, a także kolory nie ulegają zniekształceniu, gdy spoglądamy na nie pod kątem. Telewizory OLED są dostępne w dużych rozmiarach. Ich przekątna wynosi powyżej pięćdziesięciu cali, co w połączeniu z tą nowoczesną technologią zdecydowanie zwiększa koszt zakupu urządzenia. Telewizory QLED są odbiornikami LCD, które dzięki warstwie tzw. kropek kwantowych dają lepsze nasycenie kolorów oraz jasność obraz. Telewizory LED charakteryzują się zdecydowanie niższą ceną niż wyżej wymienione odbiorniki, ale za to otrzymujemy jaśniejszą czerń i nie możemy liczyć na wysoki kontrast. Także kolory będą miały nieco mniejsze nasycenie. Trzeba o tym pamiętać, przystępując do zakupów.

Czy Smart TV w 2021 to obowiązek?

Na pytanie czy Smart TV to obowiązek w 2021 roku, odpowiedź brzmi – tak. Możliwość korzystania z telewizora w o wiele szerszym zakresie, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, jest tego warta. Ułatwia ona dostęp do ulubionych seriali, kanałów czy też opcji VOD. W niektórych przypadkach można dzięki niej obsługiwać telefon głosowo albo z poziomy smartfona, co oznacza brak konieczności poszukiwania pilota. Warto więc wydać nieco więcej pieniędzy, by zyskać komfortowy dostęp do wszystkich aktywności, które mogą się wiązać z naszym nowym telewizorem.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Jak więc widzimy zakup telewizora powinien być dokładnie przemyślany w wielu aspektach. Nie warto go dokonywać tylko i wyłącznie pod wpływem impulsu. Należy zwrócić uwagę na wielkość przekątnej, rodzaj matrycy, możliwość bezprzewodowego połączenia z siecią, ile i jakich złączy posiada TV, co pomoże nam, np. w podłączeniu konsoli do gier, czy tez zewnętrznego dysku z filmami. Przydatna może być także opcja nagrywania programów na twardy dysk (PVR), czy możliwość oglądania obrazu w obrazie (PIP). Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że dodatkowe opcje, będą się wiązały z większymi kosztami zakupu, ale szkoda by było w ten sposób pozbawić się czegoś, z czego jednak chcielibyśmy potem skorzystać. Porównując ceny oraz możliwości techniczne potencjalnych odbiorników TV na pewno dokonamy dobrego wyboru, który uprzyjemni nam życie – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło