Kupujemy agregat prądotwórczy. Na co należy zwracać uwagę?

Planujesz zakup agregatu prądotwórczego? Sprawdź na co warto zwrócić uwagę 🙂 . Kupujemy agregat prądotwórczy. Na co należy zwracać uwagę?

Kupujemy agregat prądotwórczy. Na co należy zwracać uwagę?

Niezależność od zewnętrznej sieci energetycznej w przypadku wielu gospodarstw domowych jest niezbędne, ze względu na częste przerwy w dostawie prądu. W gospodarstwach tych przydają się zatem agregaty prądotwórcze. Warto jednak zaznaczyć, że agregat ma o wiele szersze zastosowanie. Gdzie jeszcze korzysta się z agregatów prądotwórczych? Czym są te urządzenia? Jak znaleźć najlepszy agregat?

Użyteczność agregatów prądotwórczych

Dwa najważniejsze elementy urządzenia to silnik oraz prądnica, czyli inaczej generator odpowiedzialny za wytworzenie napięcia elektrycznego. W zależności od siły silnika oraz kilku innych parametrów nieco odmienne może być zastosowanie poszczególnych agregatów. Najsilniejsze okazują się agregaty prądotwórcze diesel. Ich silnik wysokoprężny gwarantuje najwyższą moc urządzenia, przez co agregaty tego typu wykorzystuje się np. na placach budowy, gdzie nieustannie pracują dziesiątki ciężkich maszyn. Natomiast nieco słabsze agregaty benzynowe z silnikami dwu- i czterosuwowymi przeznaczone są głównie do użytku prywatnego. Niewielki, często przenośny agregat wystarcza, aby zasilić wszystkie odbiorniki obecne w danym gospodarstwie domowym.

Znaczenie marki

Czy kupując agregat, należy zwracać uwagę na to, kto go wyprodukował? Wydaje się, iż marka urządzenia jest jedną z ważniejszych kwestii. Laikowi trudno trafnie ocenić, czy dane urządzenie można pochwalić za wysoką jakość, stąd też nie pozostaje nic innego, jak określić ją poprzez renomę producenta. Wśród najwyżej cenionych należy wymienić agregaty prądotwórcze barracuda. Producent posiada w sprzedaży stosunkowo tani sprzęt o niewielkiej mocy, jak i ciężkie urządzenia stacjonarne, przeznaczone do użytku przemysłowego.

Uznani producenci zwracają szczególną uwagę na jakość wykorzystanych materiałów oraz poszczególnych podzespołów. Ponadto, w ich przypadku można być pewnym solidnego montażu elementów.

Agregaty prądotwórcze ceny – od czego zależą?

Na ostateczną cenę agregatu ma wpływ wiele rozmaitych czynników. Oczywiście kluczowe znaczenie ma w tej kwestii moc silnika, a także jego wytrzymałość. O cenie urządzenia decydują również jakość i rodzaj prądnicy. Rzecz jasna uznani producenci, cenieni za wysoką jakość sprzętu zwykle zwiększają nieco marżę. Niemniej jednak w przypadku agregatów prądotwórczych dopłacenie za markę wydaje się akurat całkiem sensownym rozwiązaniem.

Dla każdego, kto kupuje agregat prądotwórczy cena powinna mieć jednak drugorzędne znaczenie. Istotniejsze wydają się koszty eksploatacji. Agregat prądotwórczy to urządzenie, z którego korzysta się zwykle przez wiele lat. Tym samym jednorazowy, nieco większy wydatek wydaje się nie mieć większego znaczenia, natomiast stałe wysokie koszty eksploatacji mogą okazać się nie do zniesienia. Warto zatem sprawdzić ceny poszczególnych części urządzenia, na wypadek przyszłej konieczności ich wymiany.

Ponadto, należy również zauważyć, że co prawda agregaty prądotwórcze diesel przeważnie są droższe od urządzeń benzynowych, to jednak koszty związane z paliwem są w tym przypadku o wiele niższe.

źródło: barracuda.sklep.pl

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło