Kredyt obrotowy dla firm

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz odpowiedniego dla siebie kredytu , to świetnie trafiłeś. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Kredyt obrotowy dla firm

Przedsiębiorcy – zarówno Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem, jak również Ci, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, doskonale wiedzą, jakie koszty generuje prowadzenie firmy lub przedsiębiorstwa. W przypadku braku gotówki na rozpoczęcie biznesu lub niedostatecznych środków umożliwiających zrealizowanie inwestycji dobrym rozwiązaniem okazuje się zaciągnięcie kredytu.

Kredyty dla firm

Przedsiębiorca może ubiegać się o kredyt bankowy różnego typu, między innymi o kredyt obrotowy i właśnie na kredycie obrotowym dziś się skupimy.

Czym jest kredyt obrotowy?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest kredyt obrotowy. Kredyt obrotowy to rodzaj kredytu bankowego, który przedsiębiorca przeznacza na pokrycie bieżących wydatków, na przykład zakup potrzebnych narzędzi i maszyn, pensje dla pracowników czy pokrycie kosztów administracyjnych. Kredyty obrotowe zaliczane są do kredytów krótkoterminowych, co oznacza, że przedsiębiorca zazwyczaj otrzymuje taki kredyt na czas krótszy niż rok. Jeśli chodzi o spłacanie rat kredytu obrotowego to możliwe są różne kombinacje.

Wśród najczęstszych możliwości dotyczących kwestii spłacania kredytu wymienić możemy rozwiązania, gdy:

  • bank nie kontroluje comiesięcznego spłacania rat, jedynym wymogiem instytucji jest, aby kredyt był w całości spłacony do uzgodnionego terminu,
  • bank wymaga comiesięcznego wpłacania ustalonej kwoty.

Kredyt obrotowy długoterminowy

Istnieje możliwość otrzymania kredytu obrotowego na czas dłuższy niż rok. Takie rozwiązanie jest możliwe, gdy firma potrzebuje środków, na przykład na zakup zapasów sezonowych. W takiej sytuacji często przedsiębiorca musi pokryć dodatkowe koszty.

Kredyt obrotowy na rachunku i kredytowym i bieżącym

Kredyt obrotowy na rachunku kredytowym – w takiej sytuacji na konto przedsiębiorcy wpływa ustalona kwota, którą może w dowolny sposób wykorzystać.

Kredyt obrotowy na rachunku bieżącym — po ustaleniu limitu kredytowego między bankiem a przedsiębiorcą, bank udziela pożyczki, po pobraniu której przedsiębiorca po ma na koncie ujemne saldo. Środki, które po czasie wpłyną na konto przedsiębiorcy w pierwszej kolejności wykorzystane są na spłatę zadłużenia. Dużym plusem jest tutaj to, że przedsiębiorca nie ma narzuconego terminu spłaty kredytu. Zazwyczaj umowa podpisywana jest na rok.

Dlaczego warto wziąć kredyt obrotowy?

Kredyt obrotowy jest rozwiązaniem, dzięki któremu przedsiębiorca nie straci płynności finansowej. Dzięki takiemu kredytowi przedsiębiorca może sprawnie uregulować różnego typu zobowiązania finansowe.

Usługi finansowe

Wielu przedsiębiorców, w szczególności przedsiębiorcy, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy z zakresu kredytów i pożyczek korzysta z pomocy specjalistów. Grono ekspertów dokładnie analizuje potrzeby i preferencje przedsiębiorcy i proponuje optymalne w jego przypadku rozwiązanie. Takie działania chronią przedsiębiorcę przed ewentualnym błędem i przykrymi konsekwencjami.

Kredyt lub pożyczka to rozwiązanie, dzięki któremu firma może zainwestować w nowoczesne maszyny oraz urządzenia, jak również w specjalistyczne szkolenia dla pracowników, może też sprawnie spłacić zobowiązania finansowe, a co za tym idzie, zwiększyć swoją konkurencyjność.

Źródło: Sowińskie Finanse Kredyt obrotowy dla firm https://www.sowinskie.pl/kredyt-dla-firm/

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło