Konkursy piękności dla dzieci

Konkursy piękności dla dzieci  – W naszym kraju tradycja konkursów piękności dla najmłodszych sięga przełomu lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, czyli jest równie bogata, jak historia konkursu urody dla dorosłych kobiet – Miss Polonia.

Konkursy piękności dla dzieci w Polsce – dawniej i dziś

Rywalizacja w zakresie piękności przed kilkudziesięciu laty przebiegała pod patronatem popularnych tytułów prasowych (pamiętny konkurs na „Najpiękniejsze dziecko Polski” organizowany przez Ilustrowany Kurier Codzienny).

 

Wiele lat później, bo w latach dziewięćdziesiątych XX w., organizowany równolegle do wyborów najpiękniejszej dorosłej Polki, konkurs Mini Miss Polski przybrał formę bardziej widowiskową, niemniej jednak rywalizacja o koronę najpiękniejszej nie przypominała raczej (i do tej pory nie przypomina) wyborów królowych piękności organizowanych w USA oraz Europie Zachodniej. Konkursy piękności, które odbywają się u nas w kraju, mają zazwyczaj charakter regionalny, i tak jak te sprzed niemal stu lat, organizuje je lokalna prasa bądź telewizja.

Dzisiaj temat udziału dzieci w konkursach piękności wzbudza liczne kontrowersje, począwszy od kwestii bardzo wczesnego wejścia w świat rywalizacji, po nadmierne skupienie na przesadnej wręcz dbałości o wygląd zewnętrzny. Zapraszane do programów telewizyjnych, matki małych miss zgodnie przekonują przed kamerami, że to jedynie forma rozrywki dla ich córeczek. Liczy się tylko sam udział w wyborach jako próba występu przed publicznością, a nie fakt zdobycia korony bądź porażki. Rodzime konkursy piękności, gdzie małe modelki nie noszą wymyślnych sukienek, odważnych strojów kąpielowych ani mocnego makijażu, nie przypominają niezdrowej rywalizacji o koronę najpiękniejszej w krajach zachodnich.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło