Klimatyzatory postojowe Pełczyce

Bardzo często patrzymy jak kierowcy, siedząc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten jest niewygodny oraz ze powodów wydajnych i właśnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Węgorzyno

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest naturalnym zachowaniem, z którego trudno uciec, to posiadanie z niej w trakcie postoju nie jest obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i wydajemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest wówczas, że poprawia on bezpieczeństwo książce i przynosi, że kierowca oraz ładunek trafią na ustawienie w sumie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbycie możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa mało na całej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego przeznaczeniem jest ograniczenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w pewnej obudowie łączonej z listy na dachu kabiny samochodu albo na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, wykorzystuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym zaś w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest także wyposażone w model, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie czy potrafimy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Recz

Z serii postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo nowszym i nieco nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w kształt została wprowadzona woda. Stanowi ona właśnie schładzana, oraz całą przewagą tego modelu klimatyzatorów jest wówczas, że nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a jedynie obniżają prowadzącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego typu występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest mocno ważna, bo potrafi on ograniczyć temperaturę powietrza prowadzącą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w związku do temperatury na zewnątrz. Ale ze względu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie tworzy w tropikalnym klimacie. Również jak w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią zaletą jest niewielki pobór prądu potrzebny do prawidłowego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Recz

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło