Karboksyterapia – jakie urządzenie wybrac?

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabiegiem kosmetycznym z wykorzystaniem medycznego CO2. Polega na precyzyjnym wstrzyknięciu kontrolowanych dawek tego gazu do warstwy śródskórnej lub podskórnej. Dzięki temu uzyskiwany jest efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych, a tym samym na lepsze odżywienie oraz dotlenienie komórek organizmu. Ma to oczywiście przełożenie na lepszą regenerację tkanek i ładniejszy, zdrowszy wygląd skóry.

Karboksyterapia jest szczególnie polecana osobom mającym problemy z cellulitem, rozstępami lub cieniami pod oczami. Nie są to jednak wszystkie zastosowania tego zabiegu. Przy regularnym wykonywaniu tej procedury znaczną poprawę można zaobserwować także w przypadku: nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmarszczkach, bliznach potrądzikowych, wypadaniu włosów, a także wielu innych problemach skórnych.

Jakie urządzenie do karboksyterapii wybrać?

Obecnie na rynku posiadamy szeroką ofertę urządzeń przeznaczonych do wykonywania karboksyterapii. Możemy podzielić je na dwie podstawowe kategorie czyli: urządzenia do pracy manualnej (wprowadzamy igłę ręcznie) i urządzenia do pracy manualnej i automatycznej (igła wprowadzana jest za pomocą pistoletu).

Kolejnym istotnym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego aparatu jest przepływ dwutlenku węgla na minutę (cc/nim). Decydując się na zakup urządzenia w celu np. walki z cellulitem warto postawić na produkt, który będzie się cechować wysokim przepływem w granicach 80-100 cc/min. Jednakże w przypadku mniejszych problemów skuteczne okazać się mogą aparaty o niższym przepływie CO2.

Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają także ręczną regulację przepływu od 1 do 100 cc/min. Pozwala to na optymalne dostosowanie siły zabiegu do zwalczanego problemu i części ciała na której jest on przeprowadzany.

Urządzenie manualne czy z pistoletem?

W przypadku osób, które karboksyterapią zajmują się już długo i posiadają doświadczenie w jej wykonywaniu pistolet może okazać się zbędny. Większość lekarzy nie wykorzystuje w swojej pracy pistoletu i wprowadza igłę manualnie. Jednakże jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tego typu zabiegami pistolet może okazać się dobrym rozwiązaniem, które znacząco skróci czas zabiegu i zmniejszy jego bolesność.

Butla z gazem czy kartridż CO2?

Na rynku możemy znaleźć zarówno sprzęty, które wymagają butli z gazem jak również aparatów wykorzystują tzw. kartridże CO2. Przy dokonywaniu zakupu należy zwrócić uwagę na to, że naboje zwykle nie przekraczają swoją pojemnością 2500 cm3 i wystarczą na około 25 min zabiegu przy maksymalnym przepływie. Z tego powodu mogą okazać się niepraktyczne przy zabiegach skierowanych na usunięcie pomarańczowej skórki lub niechcianej tkanki tłuszczowej.

Jeśli zakupimy aparat wykorzystujący butlę. Pamiętajmy o kupnie gazu, który będzie posiadał certyfikację medyczną. Ponieważ CO2 jest wstrzykiwany pod skórę zadbajmy o to by pochodził on ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła.

Opcja podgrzewania gazu

Profesjonalne aparaty posiadają funkcję podgrzewania gazu, który jest wstrzykiwany pod skórę. Ma to na celu zmniejszenie odczuwanego dyskomfortu w trakcie zabiegu. Z przeprowadzonych badań wynika, że pacjentki i których zastosowano tą metodę doświadczyły zmniejszenia odczucia bólu w trakcie podawania dwutlenku węgla.

Podsumowując urządzenia do karboksyterapii

To jaki aparat okaże się najlepszym wyborem w naszym przypadku jest uzależnione od wielu czynników. Istotne przy wyborze urządzenia jest zarówno nasze doświadczenie w wykonywaniu tego zabiegu, jak również cel w jakim będziemy przeprowadzać zabieg karboksyterapii. Szeroki asortyment produktów pozwala jednak na znalezienie idealnego produktu, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania.

Zdjęcia: https://medikapoland.pl/pl/12-karboksyterapia.html

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło