Karboksyterapia – jakie urządzenie wybrac?

Karboksyterapia jest innowacyjnym zabiegiem kosmetycznym z wykorzystaniem medycznego CO2. Polega na precyzyjnym wstrzyknięciu kontrolowanych dawek tego gazu do warstwy śródskórnej lub podskórnej. Dzięki temu uzyskiwany jest efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych, a tym samym na lepsze odżywienie oraz dotlenienie komórek organizmu. Ma to oczywiście przełożenie na lepszą regenerację tkanek i ładniejszy, zdrowszy wygląd skóry.

Karboksyterapia jest szczególnie polecana osobom mającym problemy z cellulitem, rozstępami lub cieniami pod oczami. Nie są to jednak wszystkie zastosowania tego zabiegu. Przy regularnym wykonywaniu tej procedury znaczną poprawę można zaobserwować także w przypadku: nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmarszczkach, bliznach potrądzikowych, wypadaniu włosów, a także wielu innych problemach skórnych.

Jakie urządzenie do karboksyterapii wybrać?

Obecnie na rynku posiadamy szeroką ofertę urządzeń przeznaczonych do wykonywania karboksyterapii. Możemy podzielić je na dwie podstawowe kategorie czyli: urządzenia do pracy manualnej (wprowadzamy igłę ręcznie) i urządzenia do pracy manualnej i automatycznej (igła wprowadzana jest za pomocą pistoletu).

Kolejnym istotnym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego aparatu jest przepływ dwutlenku węgla na minutę (cc/nim). Decydując się na zakup urządzenia w celu np. walki z cellulitem warto postawić na produkt, który będzie się cechować wysokim przepływem w granicach 80-100 cc/min. Jednakże w przypadku mniejszych problemów skuteczne okazać się mogą aparaty o niższym przepływie CO2.

Bardziej zaawansowane urządzenia posiadają także ręczną regulację przepływu od 1 do 100 cc/min. Pozwala to na optymalne dostosowanie siły zabiegu do zwalczanego problemu i części ciała na której jest on przeprowadzany.

Urządzenie manualne czy z pistoletem?

W przypadku osób, które karboksyterapią zajmują się już długo i posiadają doświadczenie w jej wykonywaniu pistolet może okazać się zbędny. Większość lekarzy nie wykorzystuje w swojej pracy pistoletu i wprowadza igłę manualnie. Jednakże jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tego typu zabiegami pistolet może okazać się dobrym rozwiązaniem, które znacząco skróci czas zabiegu i zmniejszy jego bolesność.

Butla z gazem czy kartridż CO2?

Na rynku możemy znaleźć zarówno sprzęty, które wymagają butli z gazem jak również aparatów wykorzystują tzw. kartridże CO2. Przy dokonywaniu zakupu należy zwrócić uwagę na to, że naboje zwykle nie przekraczają swoją pojemnością 2500 cm3 i wystarczą na około 25 min zabiegu przy maksymalnym przepływie. Z tego powodu mogą okazać się niepraktyczne przy zabiegach skierowanych na usunięcie pomarańczowej skórki lub niechcianej tkanki tłuszczowej.

Jeśli zakupimy aparat wykorzystujący butlę. Pamiętajmy o kupnie gazu, który będzie posiadał certyfikację medyczną. Ponieważ CO2 jest wstrzykiwany pod skórę zadbajmy o to by pochodził on ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła.

Opcja podgrzewania gazu

Profesjonalne aparaty posiadają funkcję podgrzewania gazu, który jest wstrzykiwany pod skórę. Ma to na celu zmniejszenie odczuwanego dyskomfortu w trakcie zabiegu. Z przeprowadzonych badań wynika, że pacjentki i których zastosowano tą metodę doświadczyły zmniejszenia odczucia bólu w trakcie podawania dwutlenku węgla.

Podsumowując urządzenia do karboksyterapii

To jaki aparat okaże się najlepszym wyborem w naszym przypadku jest uzależnione od wielu czynników. Istotne przy wyborze urządzenia jest zarówno nasze doświadczenie w wykonywaniu tego zabiegu, jak również cel w jakim będziemy przeprowadzać zabieg karboksyterapii. Szeroki asortyment produktów pozwala jednak na znalezienie idealnego produktu, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania.

Zdjęcia: https://medikapoland.pl/pl/12-karboksyterapia.html

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło