Jak znaleźć dobry agregat prądotwórczy?

Planujesz zakup agregatu prądotwórczego? Sprawdź nasze propozycje na przyszłość. Jak znaleźć dobry agregat prądotwórczy?

Jak znaleźć dobry agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami pełniącymi funkcje zapasowego źródła energii lub zasilacza odbiorników. Oczywiście poszczególne modele agregatów prądotwórczych znacząco różnią się między sobą parametrami. Zatem w jaki sposób wybrać najlepszy produkt, dostosowany do indywidualnych potrzeb? Czym należy się sugerować?

Znaczenie silnika i paliwa

Należy mieć świadomość, że zdecydowanie największy wpływ na działanie agregatów prądotwórczych ma silnik spalinowy. Kluczowa jest wysoka wydajność silnika, która umożliwia stałe napędzanie prądnicy. Obecnie agregaty prądotwórcze najczęściej wykorzystują silniki benzynowe dwu– albo czterosuwowe, natomiast w większych jednostkach używa się silników Diesla.

Warto mieć na uwadze, że tak jak wspomniano, silnik w agregatach prądotwórczych może być napędzany benzyną lub ropą, ale funkcję tę może pełnić również gaz. Które z wymienionych rozwiązań jest najlepsze?

Decyzja zależy głównie od indywidualnych preferencji, od tego, czego użytkownik oczekuje od agregatu oraz jakie koszty użytkowania jest w stanie ponosić. Użytkownik wybierający dany agregat prądotwórczy, musi już wcześniej wiedzieć do czego będzie on przeznaczony, a tym samym, jaką powinien dysponować mocą.

Poszukując agregatu prądotwórczego do stałego zasilania, warto wybrać wydajne urządzenie z silnikiem Diesla, który przeznaczony jest właśnie do ciężkiej pracy przy jednoczesnym minimalnym zużyciu paliwa, które gwarantuje obniżenie kosztów użytkowania sprzętu. Z drugiej strony urządzenia tego typu są droższe.

Osoby zainteresowane agregatem o zdecydowanie mniejszej mocy (do 10kW), który będzie uruchamiany okazjonalnie, powinny wybrać silnik benzynowy.

Wybór mocy agregatu

Jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego agregatu, konieczne jest zastanowienie się, jak często urządzanie będzie uruchamiane, a także jakie będzie maksymalne zapotrzebowanie energetyczne zasilanych odbiorników.

Kolejnym krokiem jest już wykonanie telefonu do odpowiedniego fachowca, który pomoże w wyborze agregatu do potrzeb danej osoby. Oczywiście silniejsze agregaty prądotwórcze będą mogły zasilić zdecydowanie większą liczbę urządzeń. Trzeba mieć również świadomość, że moc agregatu prądotwórczego koniecznie musi być większa niż mocy wszystkich odbiorników uruchamianych jednocześnie.

Agregaty przenośne oraz stacjonarne

Klient dokonujący wyboru agregatu prądotwórczego musi również mieć świadomość, czy potrzebuje modelu przenośnego, czy stacjonarnego. Różnice zauważalne są nie tylko w mobilności, ale również w mocy urządzeń. Warto zdawać sobie sprawę, że coraz częściej w agregatach stacjonarnych instaluje się silniki wysokoprężne.

W przypadku, gdy kupuje się agregat prądotwórczy, aby zasilał większą liczbę odbiorników, rekomendowane jest postawienie właśnie na model stacjonarny, ze względu na jego wyższą moc.

Agregaty prądotwórcze – gdzie je kupić?

Jeżeli chodzi o wysokiej jakości agregaty prądotwórcze sprzedaż oferuje m.in. firma Wa-Tech Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale również wynajmem i serwisem tych urządzeń. Wa-Tech istnieje na rynku już od ok. dekady. Firma posiada w swojej ofercie ponad 100 tysięcy produktów i części zamiennych, gwarantując swoim klientom naprawdę duży wybór.

źródło: Agregaty Prądotwórcze Wa-Tech

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło