Jak wybrać dobrą firmę transportową? 4 wskazówki

Planujesz przewóz towarów? Warto zapoznać się z najważniejszymi kryteriami przy wyborze firmy spedycyjnej. Podpowiadamy an co warto zwrócić uwagę.

Firm transportowych jest naprawdę dużo, wiele początkujących przedsiębiorców szeroki wybór firm przyprawia o ból głowy. Jak znaleźć rzetelną i solidną firmę transportową spełniającą nasze wymagania? Ekspert radzi.

Firma transportowa z internetu

Pierwszym jednym z najprostszych sposobów jest znalezienie firmy transportowej w internecie. Czemu to rozwiązanie jest dobre? Prawie każda firma spedycyjna posiada swoją stronę internetową, dzięki czemu będziemy mogli w prosty sposób porównać oferty. Jeśli zależy nam na bliskim kontakcie z firmą oraz posiadamy magazyny w danej miejscowości. Planując stałą współpracę z taką firmą należy wziąć pod wagę gdzie dana firma ma swoje centra spedycyjne.

Firmę świadczącą usługi transportowe możesz znaleźć zarówno przez wyszukiwarkę internetową oraz przez portale ogłoszeniowe. Dobrym sposobem na zalezienie rzetelnej firmy jest analiza portali branżowych, gdzie reklamują się najlepsze firmy transportowe. Korzystając z tego rozwiązania uzyskujemy natychmiastowo kontakt do działu handlowego.

Wiarygodność firmy

W dzisiejszych czasach wiarygodność to jeden z najważniejszych parametrów jeśli chodzi o współpracę B2B.  Powierzając często towar o dużej wartości biznesowej dla nas warto zadbać o to, aby nasz partner był odpowiedzialny i wiarygodny. Niestety na polskim rynku spedycyjnym cały czas znajduje się dużo mało rzetelnych firm, niedotrzymujących terminów dostawy, w których uszkodzony towar to norma.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie wiarygodności danej firmy, będzie analiza opinii w internecie. Szczególną uwagę przyciąga portal Google Moja Firma, w którym trudno o fałszowane opinie, dzięki czemu możemy zobaczyć prawdziwy obraz danej firmy.

Jeśli chcemy być pewni podjętej decyzji warto skorzystać z kilku dostępnych źródeł takich jak portale społecznościowe czy fora internetowe. Znajdziemy tam pełno informacji na temat naszych przyszłych partnerów biznesowych.

Jeśli wybierzemy już firmę z internetu, warto spotkać się „twarzą w twarz” w celu negocjacji warunków umowy.

Obecność na rynku

Przed wyborem firmy transportowej warto sprawdzić od kiedy prowadzi działalność. Można to zrobić w KRS, lub sprawdzić portale biznesowe gdzie znajdziemy NIP partnera. Firma spedycyjna działająca na rynku od wielu lat ma szansę na bardziej profesjonalnie wykonaną usługę i dotrzymanie terminów, w innym razie konkurencja dawno by ich pokonała.

Doświadczona firma posiada odpowiednie style zarządzania, wyszkolonych kierowców zawodowych oraz skuteczne metody działania. Wszystkie te parametry wpływają na nasze zadowolenie z usługi poprzez transport zawsze na czas, oraz wykorzystanie profesjonalnej floty i analiza poprzez systemy GPS.

Analiza oferty

Przed wyborem odpowiedniej firmy transportowej, warto upewnić czy specjalizuje się w danej grupie towarów. Dla przewozu żywności, czy materiałów niebezpiecznych takich jak gaz czy paliwo są potrzebne dodatkowe zezwolenia i uprawnienia kierowców. Warto również sprawdzić stan floty oraz czy firma posiada odpowiednie ubezpieczenie w razie wypadku. Trzeba przemyśleć każdą ewentualność.

Podsumowanie

Myślimy, że dzięki naszemu poradnikowi będziecie Państwo w stanie wybrać dobrą firmę transportową. Podzielcie się też opinią w komentarzu na temat firm z którymi współpracujecie.

źródło: Firma transportowa TSL Nordic

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło