Jak tanio kupić iPhone’a?

Telefon z logiem nadgryzionego jabłka to obiekt marzeń wielu konsumentów. Niestety, sprzęt firmy Apple nie należy do najtańszych. Cena nawet nieco starszych modeli to najczęściej równowartość najniższego krajowego wynagrodzenia. Tytułowe pytanie z jednej strony może dziwić, z drugiej jednak – ma sens. Przekonajcie się sami.

Jak tanio kupić iPhone’a?

Od lat w Internecie i nie tylko toczy się słowna potyczka zwolenników systemu operacyjnego iOS, Android, a tym samym fanów marki Apple oraz innych producentów sprzętu telefonicznego, jak przykładowo Samsung, Huawei. Każdy z nas prędzej czy później stanie przed wyborem nowego telefonu. Dla jednych kluczowe znaczenie ma jego wygląd, dla innych funkcjonalność, wielu jednak w pierwszej kolejności spojrzy na cenę.

Czy warto kupić Iphone’a?

Zdania na ten temat są oczywiście podzielone. Nie ma jednej prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Prawda jest taka, co zresztą wynika ze statystyk sklepów prowadzących sprzedaż telefonów komórkowych, że urządzenia firmy Apple sprzedają się w naszym kraju o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Z roku na rok do systemu iOS przekonuje się coraz więcej naszych rodaków. Nie odstrasza ich cena ani stereotypy, że iPhone’a kupuje się po to, aby móc pochwalić się nim w towarzystwie.

Gdzie kupować?

Możliwości jest oczywiście mnóstwo. Nie żyjemy już w czasach, w których zdobycie tak luksusowego sprzętu graniczyło z cudem. Myśląc o miejscu, w którym można zakupić iPhone’a, do głowy przychodzą nam oczywiście firmowe sklepy, takie jak Cortland. Można je znaleźć w największych galeriach handlowych. Plusem zakupu tego typu urządzeń w sklepach stacjonarnych jest możliwość zobaczenia ich z bliska. To ważne, jeśli mówimy o tak drogim sprzęcie. Ponadto zawsze można dopytać pracownika sklepu o specyfikację i funkcjonalność produktu, okres jego gwarancji, a także możliwe promocje.

Iphone na wyciągnięcie ręki

Dla niektórych o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup przez Internet. Sprzęt Apple oferują już nie tylko największe sklepy, jest dostępny praktycznie wszędzie, od ręki. Musi jednak upłynąć odpowiedni czas od oficjalnej premiery nowych urządzeń. Tuż po prezentacji najnowszych iPhonów otrzymują je bowiem tylko oficjalni dystrybutorzy, cała reszta sklepów musi poczekać na swoją kolej. W praktyce okazuje się jednak, że ceny u bezpośrednich dystrybutorów sprzętu firmy Apple są o wiele wyższe niż w popularnych sieciówkach z elektroniką, takich jak MediaMarkt czy RTV Euro AGD. Sklepy te często narzucają o wiele wyższą marżę i dość rzadko organizują wyprzedaże lub promocje.

Co to znaczy tanio?

Przed próbą odpowiedzi na pytanie, jak tanio kupić iPhone’a, należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Czy lepiej zakupić produkt nowy czy też używany? Czy zależy nam na sprawdzeniu sprzętu? Czy bierzemy pod uwagę zakup telefonu z jednoczesnym podpisaniem umowy abonamentowej? I wreszcie, co dla nas oznacza wyrażenie “tanio”? Jeśli marzymy bowiem o jednym z najnowszych modeli, mamy kilka możliwości działania. Jednym z popularnych i najbardziej opłacalnych rozwiązań jest zakup iPhone’a u operatora. Podpisujemy wówczas umowę abonamentową na dany okres, a przy okazji otrzymujemy telefon. W takim układzie jego cena jest co do zasady odrobinę niższa niż w sklepie. Musimy zgodzić się jednak na dodatkowe produkty lub usługi, takie jak choćby internet czy drugi numer telefonu. Cena urządzenia zostanie podzielona na raty, z czego każda z nich opłacana jest razem z comiesięcznymi rachunkami.

Telefon z drugiej ręki

Jeśli nie zależy nam na fabrycznie zapakowanym telefonie, warto śledzić aukcje internetowe. Bardzo często można wpaść na świetną okazję. Gdy na rynku pojawia się nowy model, wielu fanów produktów Apple decyduje się na sprzedaż mało eksploatowanych urządzeń w świetnych cenach. Dobrym wyborem może okazać się także monitorowanie aukcji na Allegro. Największy w Polsce serwis handlowy ceni sobie bowiem bezpieczeństwo swoich użytkowników, dzięki czemu istnieje niewielkie prawdopodobieństwo oszustwa. Oczywiście warto zachować zdrowy rozsądek i nie kupować kota w worku. Pomyślność transakcji w dużej mierze zależy od nas samych, a nie tylko od sprzedawcy.

Iphone z Facebooka

W ostatnich latach świetnym rynkiem zbytu produktów Apple stały się grupy w mediach społecznościowych. Zazwyczaj mowa o lokalnych społecznościach, dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć sprzedawcę z okolicy. Z kolei to pozwala na bezpośredni kontakt, obejrzenie modelu przed zakupem, a także bezpieczną finalizacje transakcji. Pamiętajmy o tym, aby niska cena nie przysłoniła nam istoty całego zakupu. Należy bowiem kupować tanio, ale bezpiecznie i u sprawdzonych osób. Jeśli więc sięgamy po sprzęt wystawiony w serwisie aukcyjnym, sprawdźmy najpierw opinie o sprzedawcy, zapytajmy o opinię innych jego klientów. W przypadku wątpliwości wycofajmy się i szukajmy okazji w innym miejscu.

Artykuł przygotowany przez ekspertów https://pozyczka-ratalna.pl/

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło