Jak szukać zabawek dla niemowląt?

Wybierając zabawki dla swojego dziecka, warto skupić się na tym, aby były one wykonane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszystko, co jest przeznaczone dla niemowląt powinno być pozbawione kruchych elementów, a wszystkie małe części muszę posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Jakie zabawki powinniśmy, więc wybrać dla swojego maluszka?

 

Pierwsza zabawka dla dziecka – co wybrać?

Pierwsze zabawki dla maluszków powinny być miękkie i delikatne. Noworodki nie potrafią jeszcze dobrze chwytać przedmiotów, a wszelkie próby podniesienia czegokolwiek, zwykle kończą się upuszczeniem. Doskonałym pomysłem będą w tym wypadku różnego rodzaju szeleszczące kocyki oraz gryzaczki wykonane z miękkiej gumy, wypełnionej wodą. Pomagają one motywować dziecko do rozwoju motorycznego, poprzez ugniatanie ich w rączkach oraz wkładanie do buzi i ssanie.

Które grzechotki najlepsze?

Grzechotki powinniśmy zacząć wprowadzać ok. trzeciego miesiąca życia, kiedy niemowlę potrafi już utrzymywać niewielkie przedmioty w dłoni. Należy jednak pamiętać, że niesprawdzone produkty mogą być bardzo niebezpieczne. Nie powinno kupować się grzechotek firm, które nie posiadają odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa! Idealną zabawką, rozwijającą zmysły dziecka są tzw. grzechotki-chwytaczki, na przykład Fisher Price. Posiadają one wiele różnych wzorów i kolorów oraz liczne faktury, które maluch może poznawać za pomocą dotyku.

Kiedy zakupić pierwszą zabawkę interaktywną?

Zabawki interaktywne są zwykle przeznaczone dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Jest to najbardziej odpowiedni wiek, gdyż niemowlę zaczyna wtedy stabilnie siedzieć i ma wystarczająco dużo siły, aby samodzielnie wciskać wszelkiego rodzaju przyciski. Tutaj również warto wymienić firmę Fisher Price, która wypuściła na rynek serię zabawek „Ucz się i śmiej!”. Są one stosunkowo lekkie, ale solidnie wykonane, dzięki czemu maluch może samodzielnie je podnosić i przekładać z miejsca na miejsce. Zabawki te, jak sama nazwa wskazuje, pełnią dwie funkcje: uczą i bawią. Są one przeznaczone dla dzieci od szóstego miesiąca aż do trzeciego roku życia. Wesołe melodie i dźwięki z pewnością przyciągną uwagę już półrocznych maluszków, natomiast starsze dzieci z pewnością będą czerpać także korzyści z funkcji nauki pierwszych kształtów i kolorów.

Pozytywki na łóżeczko

Pozytywki są doskonałym sposobem na usypianie dziecka. Ich delikatna melodia odpręża i relaksuje, wprowadzając w stan spokojnego snu. W przypadku pozytywek, które są używane głównie przy usypianiu, tradycyjne karuzele nie zawsze się sprawdzają. Wzrok noworodka i małego niemowlaka nie jest jeszcze zbyt dobrze rozwinięty, dlatego w półmroku niewiele jest on w stanie dostrzec. Idealnym rozwiązaniem jest w tym wypadku karuzela z projektorem, która działa na zasadzie gry światła i cieni. Dziecko skupia się na jasnych kształtach i miganiu, co w połączeniu z przyjemną melodią pozwala dziecku szybciej poczuć się sennym.

Dlaczego Fisher Price?

Firma ta nie bez powodu została wymieniona, jako źródło bezpiecznych i kreatywnych zabawek dla każdego dziecka. Wszystkie zabawki przechodzą testy, dzięki którym mamy pewność, iż są one solidnie wykonane, a żaden element nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia niemowlęcia. Jest to bardzo ważne, aby zawsze wybierać tylko te zabawki, które przeszły szereg testów i posiadają odpowiednie certyfikaty, gwarantujące 100% bezpieczeństwa.

Artykuł inspirowany przez sklep Nodik, sprzedający m.in. właśnie produkty Fisher Price.

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło