Jak samemu zadbać o ogrodzenie

Budowa domu to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Zgodnie ze znanym powiedzeniem o trzech zadaniach każdego mężczyzny, to część męskiego etosu.

Jak samemu zadbać o ogrodzenie

Budowa domu to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Zgodnie ze znanym powiedzeniem o trzech zadaniach każdego mężczyzny, to część męskiego etosu. Jednak do to nie tylko cztery ściany. Istotne jest również zagospodarowanie jego otoczenia. Dlatego tak ważna jest budowa i montaż ogrodzenia, właściwie dobranego i przeprowadzonego z dbałością o jakość.

Montaż ogrodzenia zaczyna się od przygotowania podłoża, czyli usunięcie przeszkód i plantowanie terenu. Sam początek prac jest niezwykle istotny ponieważ to kluczowy czynnik stabilności konstrukcji.

Nie ma znaczenia czy będą to panele, czy żerdzie z podmurówką, ważny jest równy teren z wytyczoną linią ogrodzeniową – np. przy pomocy linki. Następnie, na uprzednio przygotowanej nawierzchni, należy wykopać dołki. Odstępy pomiędzy nimi, jak również ich głębokość, dostosowujemy do rodzaju ogrodzenia.

Właściwy montaż zaczynamy od wkopania słupków w grunt oraz wykonania podsypki z betonu, która dodatkowo będzie stabilizowała konstrukcję. Osadzamy słupki i stabilizujemy je. Musimy mieć pewność, że są one osadzone równo, po dokonaniu korekt, czekamy aż mieszanka betonowa wyschnie . Po tym etapie możemy przytwierdzać płyty prefabrykowane do słupków. Montujemy je za pomocą nitów oraz obejm.

Montaż ogrodzenia zależy w głównej mierze od jego rodzaju, które wybraliśmy.

Ogrodzenia z siatki – w takim ogrodzeniu zarówno słupki, jak i elementy łączące oraz dodatkowe akcesoria dostępne są u jednego producenta. Wykonuje się ją z drutu i sprzedaje w rolce.

Panele ogrodzeniowe – wykonane ze sztywnych drutów stalowych. Druty paneli są mniej elastyczne i zwykle grubsze, dzięki czemu są dużo trwalsze.

Przygotowanie podłoża oraz montaż słupków jest taki sam, jak w przypadkach poprzednich. Panele montujemy przykładając element równolegle do szczeliny słupa.

Podany sposób montażu ogrodzenia z siatki lub paneli zagwarantuje jego trwałość i stabilność. To niezbędne czynniki, gdy myślimy poważnie o zabezpieczeniu naszej posesji.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło