Jak samemu zadbać o ogrodzenie

Deal Score0

Budowa domu to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Zgodnie ze znanym powiedzeniem o trzech zadaniach każdego mężczyzny, to część męskiego etosu.

Jak samemu zadbać o ogrodzenie

Budowa domu to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Zgodnie ze znanym powiedzeniem o trzech zadaniach każdego mężczyzny, to część męskiego etosu. Jednak do to nie tylko cztery ściany. Istotne jest również zagospodarowanie jego otoczenia. Dlatego tak ważna jest budowa i montaż ogrodzenia, właściwie dobranego i przeprowadzonego z dbałością o jakość.

Montaż ogrodzenia zaczyna się od przygotowania podłoża, czyli usunięcie przeszkód i plantowanie terenu. Sam początek prac jest niezwykle istotny ponieważ to kluczowy czynnik stabilności konstrukcji.

Nie ma znaczenia czy będą to panele, czy żerdzie z podmurówką, ważny jest równy teren z wytyczoną linią ogrodzeniową – np. przy pomocy linki. Następnie, na uprzednio przygotowanej nawierzchni, należy wykopać dołki. Odstępy pomiędzy nimi, jak również ich głębokość, dostosowujemy do rodzaju ogrodzenia.

Właściwy montaż zaczynamy od wkopania słupków w grunt oraz wykonania podsypki z betonu, która dodatkowo będzie stabilizowała konstrukcję. Osadzamy słupki i stabilizujemy je. Musimy mieć pewność, że są one osadzone równo, po dokonaniu korekt, czekamy aż mieszanka betonowa wyschnie . Po tym etapie możemy przytwierdzać płyty prefabrykowane do słupków. Montujemy je za pomocą nitów oraz obejm.

Montaż ogrodzenia zależy w głównej mierze od jego rodzaju, które wybraliśmy.

Ogrodzenia z siatki – w takim ogrodzeniu zarówno słupki, jak i elementy łączące oraz dodatkowe akcesoria dostępne są u jednego producenta. Wykonuje się ją z drutu i sprzedaje w rolce.

Panele ogrodzeniowe – wykonane ze sztywnych drutów stalowych. Druty paneli są mniej elastyczne i zwykle grubsze, dzięki czemu są dużo trwalsze.

Przygotowanie podłoża oraz montaż słupków jest taki sam, jak w przypadkach poprzednich. Panele montujemy przykładając element równolegle do szczeliny słupa.

Podany sposób montażu ogrodzenia z siatki lub paneli zagwarantuje jego trwałość i stabilność. To niezbędne czynniki, gdy myślimy poważnie o zabezpieczeniu naszej posesji.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło