Jak reklamować bloga?

Jest oczywiste, że kiedy zakładasz bloga, chcesz, aby jak największa ilość osób go czytała. To Twój blog, zatem umieszczasz wpisy i notatki zgodne z tym, czym się interesujesz, co lubisz, czym chcesz się podzielić z innymi.
Jednak nie rzadko jest tak, że mimo świetnej oprawy graficznej bloga i ciekawej treści, niewiele osób go czyta.
Jak zatem wypromować swojego bloga, aby mieć pokaźną ilość czytelników? W jaki sposób „przebić się” w internetowym świecie?

Daj się zauważyć! – czyli promujemy swojego bloga

1. Ważna jest treść bloga. I nie chodzi tu o niebanalną stylistykę i wygórowane słowa w treści, ale o ciągłość wpisów. Nawet jeśli masz wrażenie, że niewiele osób czyta Twojego bloga, to nigdy nie odpuszczaj sobie regularnego umieszczania wpisów.

2. Udzielaj się na portalach i forach – oczywiście takich związanych z tematyką Twojego bloga. Nie tylko zadbaj o umieszczenie linku do swojego bloga w sygnaturze profilu, ale też ( jeśli to możliwie) umieszczaj sam link w treści wpisu na danym forum, czy portalu. Rób to z wyczuciem, nikt nie lubi być zmuszany do niczego!

3. Odwiedzaj inne blogi – działaj dokładnie tak samo, jak w przypadku udzielania się na portalach, czy forach. Odwiedzaj podobne blogi, zapoznawaj się z wiedzą innych i dziel się też Twoją. Ale nie spamuj, jeśli zaczniesz atakować każdego linkiem do swojego bloga, w końcu ktoś zacznie usuwać Twoje komentarze, a to na pewno Ci nie pomoże.

4. Umieść link – jeśli czytasz wpis, gdziekolwiek, czy na forum, czy portalu i jego treść, czy nawet wątek, jest powiązany z Twoim wpisem, umieść link do swojego bloga. To może w znacznym stopniu wpłynąć na czytelność Twojego bloga, a w konsekwencji na większe nim zainteresowanie.

5. Konkursy – stwórz ciekawy konkurs na swoim blog i daj innym możliwość zabawy, ale i wygrania nagród. Nie chodzi tu oczywiście o nagrodę w stylu Lotto, ale o upominek, który zachęci czytelników do wzięcia udziału. Nagroda wcale nie musi być adekwatna do treść bloga, ważne, że będzie. Czytelnicy poinformują innych, co zwiększy zainteresowanie Twoimi wpisami, a o to chodzi.

6. Katalog stron – dodaj do katalogów adres swojego bloga. W ten sposób, jeśli sam katalog jest wartościowy, nie dość, że zyskasz wartościowy link, to jeszcze wpłyniesz na większe i szybsze wyszukiwanie Cię w sieci, a to przysporzy Tobie czytelników.

W prowadzeniu bloga najważniejsza jest regularność, zatem nikt nie będzie interesował się blogiem, gdzie wpisy pojawiają się raz na dwa miesiące, nawet jeśli ich treść będzie interesująca. Musisz zadbać przede wszystkim o swoją pracę i systematyczność. Potem, powoli, stosuj się do wyżej wymienionych zasad. Bo przecież sam blog to praca i to na prawdę duża. Jeśli nie chcesz, by Twój blog zginął śmiercią naturalną w otchłani internetowej musisz zapracować na sukces.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło