Jak reklamować bloga?

Jest oczywiste, że kiedy zakładasz bloga, chcesz, aby jak największa ilość osób go czytała. To Twój blog, zatem umieszczasz wpisy i notatki zgodne z tym, czym się interesujesz, co lubisz, czym chcesz się podzielić z innymi.
Jednak nie rzadko jest tak, że mimo świetnej oprawy graficznej bloga i ciekawej treści, niewiele osób go czyta.
Jak zatem wypromować swojego bloga, aby mieć pokaźną ilość czytelników? W jaki sposób „przebić się” w internetowym świecie?

Daj się zauważyć! – czyli promujemy swojego bloga

1. Ważna jest treść bloga. I nie chodzi tu o niebanalną stylistykę i wygórowane słowa w treści, ale o ciągłość wpisów. Nawet jeśli masz wrażenie, że niewiele osób czyta Twojego bloga, to nigdy nie odpuszczaj sobie regularnego umieszczania wpisów.

2. Udzielaj się na portalach i forach – oczywiście takich związanych z tematyką Twojego bloga. Nie tylko zadbaj o umieszczenie linku do swojego bloga w sygnaturze profilu, ale też ( jeśli to możliwie) umieszczaj sam link w treści wpisu na danym forum, czy portalu. Rób to z wyczuciem, nikt nie lubi być zmuszany do niczego!

3. Odwiedzaj inne blogi – działaj dokładnie tak samo, jak w przypadku udzielania się na portalach, czy forach. Odwiedzaj podobne blogi, zapoznawaj się z wiedzą innych i dziel się też Twoją. Ale nie spamuj, jeśli zaczniesz atakować każdego linkiem do swojego bloga, w końcu ktoś zacznie usuwać Twoje komentarze, a to na pewno Ci nie pomoże.

4. Umieść link – jeśli czytasz wpis, gdziekolwiek, czy na forum, czy portalu i jego treść, czy nawet wątek, jest powiązany z Twoim wpisem, umieść link do swojego bloga. To może w znacznym stopniu wpłynąć na czytelność Twojego bloga, a w konsekwencji na większe nim zainteresowanie.

5. Konkursy – stwórz ciekawy konkurs na swoim blog i daj innym możliwość zabawy, ale i wygrania nagród. Nie chodzi tu oczywiście o nagrodę w stylu Lotto, ale o upominek, który zachęci czytelników do wzięcia udziału. Nagroda wcale nie musi być adekwatna do treść bloga, ważne, że będzie. Czytelnicy poinformują innych, co zwiększy zainteresowanie Twoimi wpisami, a o to chodzi.

6. Katalog stron – dodaj do katalogów adres swojego bloga. W ten sposób, jeśli sam katalog jest wartościowy, nie dość, że zyskasz wartościowy link, to jeszcze wpłyniesz na większe i szybsze wyszukiwanie Cię w sieci, a to przysporzy Tobie czytelników.

W prowadzeniu bloga najważniejsza jest regularność, zatem nikt nie będzie interesował się blogiem, gdzie wpisy pojawiają się raz na dwa miesiące, nawet jeśli ich treść będzie interesująca. Musisz zadbać przede wszystkim o swoją pracę i systematyczność. Potem, powoli, stosuj się do wyżej wymienionych zasad. Bo przecież sam blog to praca i to na prawdę duża. Jeśli nie chcesz, by Twój blog zginął śmiercią naturalną w otchłani internetowej musisz zapracować na sukces.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło