Jak dochodzić odszkodowania?

Czy wiesz, że pozwy dotyczące ubiegania się o należne odszkodowanie to jedne z najczęstszych, jakie składane są do polskich sądów?

Jak dochodzić odszkodowania?

Czy wiesz, że pozwy dotyczące ubiegania się o należne odszkodowanie to jedne z najczęstszych, jakie składane są do polskich sądów? Okazuje się, że polisa ubezpieczeniowa nie zawsze gwarantuje nam zabezpieczenie finansowe w przypadku wypadku czy szkody. Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej niejasno konstruują warunki umowy i interpretują je na swoją korzyść. Okazuje się jednak, że swoich praw można dochodzić sądownie i w polskim sądownictwie odnotowuje się coraz więcej wygranych spraw tego rodzaju z korzyścią dla osób poszkodowanych.

 Kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić Ci odszkodowania

Przykładów, zgodnie z którymi poszkodowany może ubiegać się odszkodowania, jest wiele. Wystarczy upadek na oblodzonym chodniku, niewielka stłuczka autem albo zalanie przez sąsiada, by móc starać się o środki na pokrycie strat. Odszkodowanie nie zawsze dotyczy uszczerbku na zdrowiu, ale również strat, jakie wiążą się ze zniszczeniem albo utratą mienia. Wiele zależy od warunków ubezpieczenia, tego obowiązkowego, ale też dobrowolnego. Sprawy sądowe, które dotyczą sporów z towarzystwami ubezpieczeniowymi, najczęściej dotyczą braku wypłaty rekompensaty, jaka jest należna, zgodnie z zawartą umową na polisę ubezpieczeniową bądź wypłaty odszkodowania o zbyt małej wartości, które nie pokrywa całkowitej straty czy naprawy zniszczeń. Okazuje się, że ubezpieczyciel nie zawsze ma rację i bardzo często wykorzystuje niewiedzę swoich klientów.

Czas z tym skończyć, a z pomocą przychodzi dobry adwokat. Nie miejmy oporów przed zakładaniem spraw sądowych ubezpieczycielowi, jeśli tylko nie zgadzamy się z jego decyzją, a odszkodowanie ewidentnie nam się należy. Właśnie po to opłacamy składki i nabywamy polisy, by ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych następstw. Jeśli tylko w warunkach umowy uwzględnione zostały konkretne przypadki strat, które nas dotyczą, o odszkodowanie wręcz musimy się ubiegać.

 Pomoc prawna

Najlepiej, jeśli zwrócimy się o pomoc do kancelarii prawnej. Warto, by prawnik, który będzie prowadził naszą sprawę, miał już doświadczenie w tego rodzaju procesach. Okazuje się, że z łatwością możemy znaleźć adwokata, który specjalizuje się właśnie w odzyskiwaniu należnych odszkodowań. To on zna obowiązujące przepisy prawa, potrafi dokładnie analizować zawartą umowę z ubezpieczycielem i celnie argumentować stanowisko swojego klienta, który został poszkodowany.

To właśnie dobry adwokat wywalczy dla nas odszkodowanie, będzie reprezentował nas w sądzie. Bardzo często jego wynagrodzenie będzie stanowić ustalony procent od wysokości ustalonego i uzyskanego odszkodowania. Nie trzeba więc martwić się kosztami, jakie generować będzie współpraca z prawnikiem. Z całą pewnością warto na taką postawić, bo spory o odszkodowania zaliczają się do spraw skomplikowanych, a nierzadko towarzystwa ubezpieczeniowe reprezentuje cała armia kancelarii prawnych.

Pamiętaj, aby uchronić się przed ewentualnymi sporami o odszkodowanie, dokładnie czytaj warunki umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Zadbaj o to, by w polisie były uwzględnione aspekty, na jakich najbardziej Ci zależy.

Artykuł został napisany w oparciu o materiały dostępne na stronie internetowej: http://www.adwokaciolsztyn.pl/

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło