Jak dobrze zorganizować ruch na parkingu?

Szukasz optymalnego rozwiązania dla swojej firmy? Sprawdź nasz poradnik.

 

Obecnie większość rodzin posiada przynajmniej jeden samochód, a nierzadko są to dwa lub nawet kilka aut. Coraz większa liczba pojazdów wymusza budowanie nowych parkingów, na których muszą się one wszystkie pomieścić. Konieczna jest również odpowiednia organizacja ruchu na parkingu. W przeciwnym razie kwestie takie jak płynność ruchu, zajmowanie miejsc oraz bezpieczeństwo byłyby zakłócone. Co więc może pomóc w uporządkowaniu placu parkingowego i na jakich parkingach sprawdzi się to rozwiązanie?

Mała infrastruktura parkingowa

Infrastruktura parkingowa jest wręcz niezbędna do kontrolowania ruchu kierowców korzystających z miejsc postojowych. Co prawda istnieje pewna alternatywa – osoba kierująca ruchem – jednak rozwiązanie to sprawdza się tylko na niewielkich parkingach. W przypadku większych obiektów koniecznością byłoby zatrudnienie nawet kilku osób, ponieważ jedna nie dałaby rady zapanować jednocześnie nad wieloma pojazdami. Zatrudnienie kilku osób to oczywiście większe koszty utrzymania, a raz zamontowana infrastruktura parkingowa zapewnia porządek przez cały czas, niezależnie od wielkości placu i bez dodatkowych wydatków.

Teraz należy się zastanowić, jakie konkretnie wyposażenie warto zastosować na parkingu. Stosunkowo tanie i łatwe w montażu są słupki parkingowe. Można je dowolnie ustawiać na placu, dzięki czemu wydzielanie stref, miejsc postojowych, wjazdów oraz wyjazdów nie stanowi najmniejszego problemu. Co więcej, łatwość montażu i demontażu słupków parkingowych pozwala także na krótkoterminowe zamknięcie niektórych obszarów parkingu. Z pomocą słupków parkingowych łatwo i tanim kosztem można też zaznaczyć granice parkingu bez instalacji ogrodzenia.

Firmy oferujące asortyment parkingowy

Na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się sprzedażą wyposażenia parkingów. Trudno zatem wyszukać tą najlepszą, gwarantującą kompromis między ceną i jakością towarów oraz usług. Przy wyborze można jednak kierować się doświadczeniem firmy, gdyż przedsiębiorstwa działające na rynku już od kilkunastu lat, z całą pewnością mogą pochwalić się wieloma udanymi realizacjami na terenie całego kraju. Jedną z takich firm jest Maes – firma mająca w swym asortymencie m.in. wspomniane już wcześniej słupki parkingowe, jednak to tylko niewielka część jej oferty. Pozostałe produkty zobaczyć można na stronie internetowej, ponieważ Maes działa jako sklep online.

Gdzie warto zainstalować infrastrukturę parkingową?

Właściwie każdy parking wymaga pewnej organizacji ruchu oraz wyznaczenia miejsc postojowych. Dlatego też wyposażenie parkingu ważne jest wszędzie tam, gdzie ma być zachowana kontrola nad ruchem samochodów poruszających się po parkingu. Może być to parking firmowy, na którym pracownicy zakładu będą mieli znacznie ułatwione zajmowanie miejsc lub też parkingi osiedlowe, na których dzięki odpowiedniej infrastrukturze mieszkańcy pozostawią swoje auta w uporządkowanym szyku.

Można tak wymieniać przez długi czas, ponieważ konieczność organizacji ruchu dotyczy właściwie każdego rodzaju parkingu. Dobra organizacja pozwoli bowiem zachować porządek, który jest tak ważny przy dzisiejszej ogromnej liczbie samochodów.

Źródło: https://www.maes.com.pl/kategoria/20/slupki_parkingowe

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl
Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło