Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK?

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK? Na to pytanie odpowiedź chciałaby znać każda osoba, która planuje przesłać pieniądze na Wyspy Brytyjskie. Czas realizacji jest jednym z kluczowych elementów każdej transakcji. Tym bardziej, gdy mowa o wysyłaniu gotówki za granicę. Co zrobić, aby nasz transfer został sfinalizowany szybko? Na co zwrócić uwagę? Przekonajmy się!

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK?

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Dlaczego? Składa się na to kilka czynników, od których uzależniony jest finalna długość realizacji transakcji. Nikt nie lubi czekać na pieniądze, dlatego warto zapoznać się z tym, co wpływa na czas, w jakim zostaną przesłane. W przypadku transferów międzynarodowych, cała procedura może zająć sporo czasu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy chcieli wysłać gotówkę. Możemy tego dokonać zarówno za pośrednictwem stacjonarnej placówki, jak i za pomocą Internetu. Który sposób może okazać się lepszy? Zapoznaj się z poniższym artykułem i podejmij dobrą decyzję!

Od czego zależy długość procesu?

Czas realizacji przelewów zagranicznych może się różnić w zależności od kilku czynników. Bez względu na to, czy potrzebujesz przekazać pieniądze jednorazowo, czy chcesz dokonywać cyklicznych płatności, warto się z nimi zapoznać. Oto one:

 1. Wybór pośrednika– bank, placówka pocztowa czy nowoczesne rozwiązania online,
 2. Występowanie dodatkowych pośredników– w przelewach międzynarodowych mogą pojawić się dodatkowe podmioty, które będą brały udział w operacji finansowej. Każdy z nich ma swoje procedury, dlatego finalny czas, w jakim środki trafią do odbiorcy może ulec wydłużeniu.
 3. Weekendy i święta– jeśli zlecisz przekaz w weekend lub inny dzień wolny od pracy jego realizacja rozpocznie się dopiero od najbliższego dnia roboczego.
 4. Godzina– w bankach występują tzw. godziny księgowania, jeśli przelew nie zostanie zlecony w odpowiednim czasie może nie dotrzeć na konto obiorcy wtedy, kiedy byśmy chcieli. Najczęściej transfery zagraniczne są księgowane o godzinie 13:00. Warto więc, zlecić przekaz przed tą godziną, aby przyśpieszyć jego realizację.
 5. Procedury związane z przesyłaniem pieniędzy– weryfikacja bezpieczeństwa transakcji oraz stosowanie się do zasad związanych z AML, czyli działań przeciwko zjawisku prania brudnych pieniędzy oraz finansowania terroryzmu mogą wydłużyć proces przelewu.
 6. Kraj odbiorcy i waluta
 7. System płatności– SEPA czy SWIFT
 8. Rodzaj przelewu– standard czy express
 9. Pomyłki– sprawdzaj dokładnie wprowadzone dane do transferu, ponieważ jakakolwiek pomyłka może doprowadzić do jego cofnięcia, przetrzymania, a nawet jego zagubienia. Unikaj takich sytuacji!

Jakie są opcje przesłania pieniędzy do Wielkiej Brytanii?

Współczesny rynek finansowy oferuje nam dość szeroki wachlarz możliwości w zakresie realizacji transferów zagranicznych. Możemy natknąć się zarówno na sposoby stacjonarne, jak i internetowe. Jak możemy przekazać środki do Wielkiej Brytanii?

 • Zlecając międzynarodowy przelew przez bank.
 • Dokonując zagranicznego transferu pieniężnego za pośrednictwem poczty.
 • Wykonując przekaz gotówki u agenta.
 • Za pomocą e-płatności przekazywanych na portfele wirtualne.
 • Korzystając z kantorów internetowych.
 • Dzięki firmom specjalizującym się w wykonywaniu zagranicznych transakcji.

Wybór powinien być podyktowany Twoimi indywidualnymi preferencjami oraz oczekiwaniami. Warto przeanalizować dostępne oferty, pod kątem istotnych dla Ciebie elementów. Zdecydowanie ułatwi to wybór odpowiedniego usługodawcy, który zrealizuje nasz przelew tak, abyś był/a w pełni zadowolony/a z przebiegu procesu.

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK w banku?

Ile czasu trwa przekaz środków z Polski do UK w banku? Przelewy bankowe są uważane za bezpieczny sposób przesyłania pieniędzy. Jednak, na tle innych możliwości wykonania transferu ich oferty nie wypadają korzystnie. Zarówno pod względem czasu, jak i opłat. Na rynku finansowym funkcjonują równie bezpieczne alternatywy, które dodatkowo proponują znacznie atrakcyjniejsze warunki transakcji. Dlaczego wysłanie złotówek na brytyjski numer rachunku bankowego za pośrednictwem banku nie jest dobrym pomysłem?

Podczas realizacji przelewu międzynarodowego w oddziale banku spotkamy się z wieloma formalnościami, co znacznie wydłuża czas finalizacji transferu. Banki w większości korzystają z pomocy dodatkowych podmiotów, tzw. banków korespondentów. Generuje to dodatkowe koszty oraz wydłuża finalny czas całego procesu. Warunki przewalutowania również pozostawiają wiele do życzenia, a finalne koszty zlecenia usługi są dość wysokie. Realizacji transferu może wynieść nawet 5 dni roboczych.

Najlepsza opcja wysłania gotówki na konto w Anglii

Coraz więcej osób decyduje się wysłać pieniądze do Anglii online, a konkretnie za pośrednictwem firm internetowych, które specjalizują się w przekazach zagranicznych. Jedną z nich jest Klik-24, która pomoże Ci przesłać środki na Wyspy Brytyjskie szybko, bezpiecznie i bez wysokich opłat. Przelew standard wykonasz zawsze za darmo, a czas realizacji to max. 2 dni robocze. W ofercie firmy istnieje także możliwość wykonania przekazu natychmiastowego. Jego koszt to tylko 9.99 PLN, a transfer zostanie sfinalizowany w czasie 24h roboczych. Korzystając z kalkulatora przelewu, który znajdziesz na stronie internetowej firmy, wiesz od razu jaka kwota trafi do Twojego odbiorcy.

Klik-24 stawia bezpieczeństwo przekazu na pierwszym miejscu. Posiada wymagane licencje oraz certyfikaty bezpieczeństwa: (AML) i (ICO). Dodatkowo jej działalność regulują zewnętrzne organy nadzorujące: brytyjskie FCA, jak i polski KNF.

Jak wykonać szybki transfer z Klik-24?

Zlecenie przelewu za pośrednictwem platformy Klik-24 jest banalnie proste i zajmuje dosłownie kilka minut. Pierwszym i podstawowym krokiem jest założenie bezpłatnego konta, dzięki któremu wykonasz przekaz. Podczas procesu rejestracji wymagane są podstawowe dane. Oto instrukcja przesłania pieniędzy krok po kroku:

 1. Załóż bezpłatne konto na naszej stronie internetowej.
 2. Uzupełnij wymagane podstawowe dane.
 3. Ustaw w kalkulatorze przelewu kwotę, jaką chcesz przesłać oraz kraj odbiorcy (Polska lub UK)
 4. Wypełnij w formularzu dane Twojego odbiorcy, które są niezbędne do wykonania transakcji: imię, nazwisko lub nazwa firmy, numer konta bankowego (w przypadku przekazu do Wielkiej Brytanii należy podać jeszcze Sort Code), kwotę oraz tytuł przekzu.
 5. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych. Jeśli wszystkie się zgadzają zatwierdź i przejdź dalej.
 6. Czas na podsumowanie. Tutaj znajdziesz się na stronie, na której podane zostaną dane rachunku bankowego firmy, na który należy dokonać wpłaty.
 7. Po jej dokonaniu wpłaty na wskazane konto i zaksięgowanie przez firmę środków transfer zostanie zrealizowany.
 8. Gotowe! Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie wykonania transakcji wraz z datą oraz godziną określającą, kiedy pieniądze znajdą się u odbiorcy.
0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło