Folie antywłamaniowe – co warto o nich wiedzieć?

Folie antywłamaniowe na okna to jeden ze sposobów zabezpieczenia się przed intruzami oraz atakami wandalizmu. To estetyczna, skuteczna oraz stosunkowo niedroga bariera ochronna, która zwiększy bezpieczeństwo nasze oraz naszego mienia. Jeśli zastosowanie i właściwości folii antywłamaniowych na szyby są Ci jeszcze obce, już za chwilę dowiesz się, dlaczego, kiedy i gdzie warto je zastosować.

Co wyróżnia folie antywłamaniowe na okna?

Folie antywłamaniowe (folia antywłamaniowa P2A) to folie zabezpieczające. Należą do materiałów o transparentnej, wytrzymałej strukturze, naklejanej na różnorodne szklane powierzchnie – drzwi, okna, czy witryny sklepowe. Folie antywłamaniowe są także foliami certyfikowanymi, montowanymi w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób oraz mienia. Uznaje się je za najmocniejsze, najtrwalsze ze wszystkich folii zabezpieczających, co zawdzięczają swojej grubości – 350 μ. Dzięki temu mogą wytrzymać oddziaływanie znacznie większej siły.

Folie antywłamaniowe na okna to również, a właściwie przede wszystkim folie odporne na atak z użyciem ostrego narzędzia. Stąd ich oznaczenie jako folia antywłamaniowa P2A. Jest to klasyfikacja zgodna z normą EN 356. Folie antywłamaniowe samoprzylepne są ponadto zgodne z normą europejska EN 12600, która do pomiaru ich wytrzymałości stosuje metodą badawczą, wykorzystującą uderzenia wahadłem. Tego rodzaju folie antywłamaniowe honorują wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, co może przyczynić się do obniżenia wysokości naszej składki ubezpieczeniowej.

Ponadto, folie antywłamaniowe na szyby, jak wszystkie inne folie zabezpieczające pokrywa także warstwa specjalnego filtra UV, który dodatkowo zabezpiecza przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Dzięki tak zabezpieczonym powierzchniom możemy również ochronić przedmioty przed szybką utratą kolorów.

Folie antywłamaniowe na szyby – sposób działania

Folie antywłamaniowe na okna służą czasowemu opóźnieniu oraz utrudnieniu wtargnięcia intruza do wnętrza. Mają one także na celu zniechęcenie go do podejmowania dalszych, niezgodnych z prawem działań. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że mimo swojej nazwy, folie antywłamaniowe nie są barierą nie do przebycia i zniszczenia. Ich montaż na szklanych powierzchniach pozwala przede wszystkim na zyskanie cennego czasu przy próbie zbicia szyby kamieniem, cegłą, czy innym, ostrym narzędziem.

W takim razie, w jaki sposób działa folia antywłamaniowa P2A zamontowana na oknie? W przypadku uszkodzenia szkła np. kamieniem lub cegłą folia P2 zapobiega całkowitemu stłuczeniu oraz rozpryśnięciu się szyby na kawałki. Dzięki folii antywłamaniowej szkło przez cały czas utrzymuje się w ramie. Pęka, jednak wciąż pozostaje na swoim miejscu, przez co intruz nie może od razu i bez przeszkód przedostać się do środka. Próba włamania będzie wymagać wtedy więcej czasu i siły. Możemy zauważyć również, że poza funkcją zabezpieczającą, folia antywłamaniowa na okna spełnia również inną funkcję – ochronną, ograniczając ryzyko skaleczenia się ostrymi odłamkami.

Folie antywłamaniowe z montażem – gdzie stosować?

Folie zabezpieczające antywłamaniowe ze względu na swoje właściwości oraz atrakcyjną cenę są stosowane w wielu różnorodnych miejscach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pragniemy zapewnić większe bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i swojemu mieniu. Folie antywłamaniowe z montażem mogą zostać zaaplikowane na wielu szklanych powierzchniach – drzwiach, oknach, witrynach sklepowych. Najczęściej, ze względu na zwiększoną wytrzymałość i odporność na atak ręczny wykorzystuje się je w:

  • Placówkach bankowych i ubezpieczeniowych,
  • Biurach,
  • Sklepach,
  • Restauracjach,
  • Lokalach usługowych (szczególnie w salony jubilerskie, złotnicze itp.),
  • Domach.

Jakie zalety mają folie antywłamaniowe na okna?

Czym jeszcze charakteryzują się folie antywłamaniowe okienne? Jest to przede wszystkim ochrona niedroga, zwłaszcza jeśli porównamy ją z innymi środkami zabezpieczającymi. Na korzyść tego rozwiązania przemawiają także względy estetyczne. Folia antywłamaniowa na szyby prezentuje się dużo lepiej niż metalowe kraty, czy pręty – jest transparentna, dzięki czemu w żadnym stopniu nie ingeruje w wygląd naszego budynku. Montując folie zabezpieczające samoprzylepne, nie musimy również obawiać się zaciemniania wnętrza, czy pogorszenia panujących w środku warunków. Folie antywłamaniowe pozwolą nam czuć się bezpieczniej, bez jednoczesnego odbierania komfortu podczas pracy, czy przebywania w danym pomieszczeniu.

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło