Dziewczynki – czy warto być lalką ?

Dziewczynki – czy warto być lalką ? Konkursy piękności,,mała miss” w których biorą udział dziewczynki w wieku do 7 lat są coraz częściej organizowane w Polsce. Pod tym względem bierzemy przykład ze Stanów Zjednoczonych, tam wybory,,małej miss” cieszą się ogromną popularnością, nie jest to oczywiście powód do dumy.

Dziewczynki – czy warto być lalką ?

Dziewczynki, które za sprawą swoich rodziców ich niespełnionych ambicji, marzeń decydują się wziąć udział w tym konkursie muszą zaprezentować siebie w różnych strojach. Najmłodsze modelki ubrane są w kobiece kreacje, wysokie buty, mają wyzywające makijaże, wytworne fryzury. Wystylizowane są na „lalki Barbi”. Zatracają w ten sposób swój dziecięcy urok.

Sześciolatka w poważnej wieczorowej sukni z burzą loków na głowie i mocnym makijażem. Czy to opis dziecka ? Pozostawię to pytanie bez odpowiedzi. Najmłodsze uczestniczki konkursów piękności tygodniami, a nawet miesiącami szykują się do tego pokazu. Każda z nich chce zostać,,małą miss”. Przegrane często płaczą z powodu porażki.

czy warto być lalką

Oto przykłady dzieci których rodzice za wszelką cenę pragną, aby to właśnie ich pociecha wygrała konkurs. Kilkuletnia dziewczynka została poddana bolesnemu zabiegowi regulacji brwi gorącym woskiem. Mama młodej modelki przyznała, że jej córka ma traumę, ponieważ kilka tygodni wcześniej, podczas podobnego zabiegu kosmetyczka zdarła wosk razem ze skórą dziewczynki! Myślicie, że to powstrzymało kobietę przed zmuszeniem córki do przeżywania kolejnych katuszy? Skądże!

Kolejna „zatroskana mama” – Jeanie Alcalar, która, nie przejmując się obecnością kamer, w jednym z odcinków popularnego show o młodych pięknościach szarpała swoją córkę, ponieważ ta nie chciała poddać się długotrwałym zabiegom fryzjerskim.

Popy siedmiolatka, która zamiast bawić się z rówieśnikami na podwórku ćwiczyła erotyczny taniec, a na urodziny zamiast zabawki, dostała bon o wartości 30 tysięcy złotych, który po ukończeniu 16 roku życia będzie mogła wykorzystać na operację powiększania piersi. Czy tak powinno wyglądać dzieciństwo? Oczywiście, że nie!

Kolejna uczestniczka ubiegająca się o tytuł,,małej miss” za namową swojej matki regularnie uczęszczała na solarium. Wie ktoś jak kończy się ta historia? Dziecko wylądowało w szpitalu z poparzeniem skóry.

czy warto być lalką
Pięcioletnia uczestniczka konkursu piękności w domu ma scenę i wybieg, na którym codziennie ćwiczy właściwy chód, choreografie, przemówienia. Przez ciągłe konkursy, ćwiczenia nie ma czasu, aby pobawić się z rówieśnikami, a chciałaby chociaż raz spędzić dzień jak normalna dziewczynka w jej wieku. Niestety jej mama nie chce aby zajmowała się czymś innym, ponieważ zdobycie tytułu,,królowej piękności” jest najważniejsze.

Dziewczynki biorące udział w konkursach piękności zamiast dostawać lalki same się nimi stają. Pod toną podkładu, pudru, tuszu, cieni do powiek, szminek kryją się urocze buzie małych dziewczynek, które wierzą, że wyglądając jak,,lalki” podbiją serca jury i zyskają podziw rodziców. Te dziewczynki od najmłodszych lat są przekonane, że tylko dzięki idealnej urodzie można coś osiągnąć. Tracą one w ten sposób swoje dzieciństwo, niewinność oraz wchodzą w dorosłość na którą nie są jeszcze gotowe. Dzieci powinny pozostać dziećmi i każdy rodzic musi o to zadbać, a konkursy piękności w tym wieku nie powinny mieć miejsca!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło