Czym jest przyjaźń?

Deal Score0

Czym jest przyjaźń – Prawdziwa przyjaźń, to coś co cenimy sobie ponad życie. Każdy człowiek, życzył by sobie przyjaciół towarzyszących mu w ciężkich chwilach życia a także w momentach tryumfu. Z prawdziwym przyjacielem można podzielić się wszystkim: tym co nas aktualnie dręczy i dołuje a także tym co cieszy i raduje. Są to ludzie, którym zwierzamy się ze wszystkich najskrytszych nawet tajemnic bo jesteśmy pewni, że tajemnice te nie zostaną ujawnione Możemy zawsze na nich liczyć i wiemy, że kiedy jesteśmy w potrzebie odkładają wszystko koncentrując się na udzielaniu nam pomocy.

Czym jest przyjaźń

 

To ludzie, którzy znają nasze „wnętrze” lepiej od wszystkich innych. I to nie tylko nasze walory i plusy, ale także nasze słabości i wady. Mimo tego zawsze stoją po naszej stronie, starając się nam pomóc w każdej sytuacji. Wybór odpowiedniej osoby na przyjaciela nie jest łatwy. Potrzeba nieraz sporo czasu, wielu prób by okazało się że to jest właśnie ta osoba. Kiedy po takich poszukiwaniach go znajdziemy, to jesteśmy w stanie oddać za niego przysłowiowe „ostatnie spodnie”. Prawdziwa przyjaźń polega więc nie tylko na braniu ale także dawaniu.

 

Dlatego jesteśmy dla naszych przyjaciół zawsze gotowi do działania niezależnie od naszego samopoczucia a także pory dnia. Z nimi śmiejemy się i płaczemy, cierpimy albo świętujemy ich sukcesy. Staramy się by w naszym towarzystwie zawsze byli w dobrym humorze, by niczego im nie brakowało, by byli zdrowi i życzymy im długiego życia. Przyjaźń jest w stanie pokonać największe nawet kryzysy. Dla przyjaźni ludzie pokonują tysiące kilometrów nie zważając na żadne trudy. W imię przyjaźni robimy rzeczy, których realizacja doprowadza nas czasem do granic możliwości.

 

Nie oszczędzamy się wtedy bo wiemy, że nasi przyjaciele zrobiliby dla nas to samo. Dzielimy z nimi nasze zainteresowania, hobby. Potrafimy czasem godzinami słuchać ich opowieści i wywodów nie wymawiając ani jednego słowa. Wybaczamy im ich błędy i potknięcia bo wiemy ze działali w dobrej intencji. Mamy do nich także bezgraniczne zaufanie, bo jesteśmy pewni, że nie zostanie ono nadużyte. Przyjaciel czy przyjaciółka to osoba z którą rozumiemy się bez słów a wystarczy nieraz samo spojrzenie, mały gest albo mimika twarzy i już wiemy co chce nam przekazać.

 

Ludzie którzy nie mają rodziny albo przyjaciół przelewają swoje uczucia na zwierzęta. Wtedy kot, pies albo kanarek staje się tym o którego troszczą się z największą pieczołowitością. Przyjaźń to wiara w drugiego, zaufanie, tolerancja. Dlatego dbajmy o to aby nasi przyjaciele zawsze czuli, ze jesteśmy dla nich obecni. Pielęgnujmy nasze przyjaźnie aby trwały długo i wzbogacały nasze życie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło