Chcesz zamówić dietę pudełkową? Sprawdź, o co powinieneś zapytać

Catering dietetyczny to w ostatnich latach coraz powszechniejszy sposób na zdrowe i smaczne żywienie. Obecnie decydują się na niego nie tylko ludzie ze świata show-biznesu, ale również całkiem przeciętni zjadacze chleba, którzy doskonale wiedzą, jak duże znaczenie dla zachowania zdrowia i szczupłej sylwetki ma odpowiednie odżywianie. Właściwy wybór firmy cateringowej nie zawsze jest oczywisty. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie miały wcześniej styczności z takim rozwiązaniem. Zadanie kluczowych pytań może pomóc w podjęciu trafnej decyzji.

 

Catering dietetyczny może okazać się doskonałym wyjściem z sytuacji dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają czasu na przygotowywanie smacznych, dietetycznych posiłków. Jeśli jesteś jedną z nich, pamiętaj, by przy wyborze firmy cateringowej zadać kilka istotnych pytań.

Z pomocą dietetyka czy bez?

Jedną z najistotniejszych kwestii jest to, czy przy komponowaniu menu diety bierze udział specjalista oraz jakie jest jego doświadczenie. Profesjonalna firma cateringowa powinna zatrudniać dietetyka (a niekiedy nawet kilku dietetyków), którzy układają menu na podstawie zasad zdrowego żywienia. Obliczają przy tym kaloryczność posiłków, pracują nad właściwym doborem składników i atrakcyjnością potraw. Dbają o to, by jadłospis był zróżnicowany, dzięki czemu w codzienne żywienie klienta nie wkradnie się nuda.

Czy mogę prosić o rozmowę?

Niektóre firmy cateringowe w ramach świadczonej przez siebie usługi zapewniają bezpłatną konsultację z dietetykiem. Podczas takiej rozmowy klient może liczyć na pomoc w dopasowaniu diety do swoich potrzeb i wymagań wynikających z założonych celów (np. odchudzanie, budowa masy mięśniowej) lub stanu zdrowia (alergia, cukrzyca itd.).

Gdzie mam odebrać posiłek?

Ideą diety cateringowej jest przygotowywanie zdrowych posiłków i dostarczanie ich do klienta. Oznacza to, że zamawiając dietę pudełkową, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy podać właściwy adres, a pracownik firmy sam dowiezie jedzenie na miejsce. Adresem do dostawy może być dom, praca lub dowolne inne miejsce podane przez klienta. Często istnieje też opcja podania dwóch różnych adresów. Innego dla dostaw w dni powszednie, a innego w weekendy.

Jak odbywa się dostawa?

Firmy cateringowe dostarczają posiłki do klienta z różną częstotliwością. Jedne robią to co drugi dzień, dostarczając od razu jedzenie na dwa dni, inne każdego dnia rano z wyłączeniem niedziel (posiłki na niedzielę dowożone są wraz z sobotnią dostawą).

Jaka jest kaloryczność posiłków?

Firmy cateringowe oferują zazwyczaj kilka opcji kalorycznych każdej oferowanej przez siebie diety. Oznacza to, że wybór taki będą mieć zarówno osoby, które nie jedzą mięsa; klienci, którzy rezygnują ze spożywania ryb, jak i pozostający na diecie nieobejmującej żadnych wykluczeń. Możliwość dopasowania wartości energetycznej posiłków do własnych potrzeb pozwala na realizację różnych celów, np. utrata zbędnych kilogramów.

Ile posiłków wchodzi w skład diety pudełkowej?

W ramach cateringu dietetycznego zazwyczaj dostarczanych jest do klienta pięć odpowiednio zbilansowanych posiłków, które stanowią całodzienne wyżywienie. Niektóre firmy cateringowe dają też możliwość wyboru mniejszych zestawów, np. tylko do pracy lub tylko do szkoły.

Czy catering dietetyczny jest przeznaczony dla dzieci?

Nie każde menu diety pudełkowej dopasowane jest do potrzeb dziecka. Jednak niektóre firmy cateringowe zdecydowały się na poszerzenie oferty o posiłki dietetyczne dostosowane kalorycznością do wymagań młodego organizmu. Umożliwia to zamówienie diety cateringowej również dla dzieci i spożywanie przez nie dostarczanych posiłków w domu lub szkole.

Zadawanie pytań pomaga w wyborze właściwej firmy cateringowej. O tym, że warto to robić, nie trzeba chyba przekonywać. Chodzi tu przecież o zdrowie i dobre samopoczucie. A te, jak wiadomo, powinny być celem każdego z nas.

Więcej na temat diety pudełkowej można dowiedzieć się na stronie EatZone.

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

Serwis www.konkursynagrody.pl

Testowy podgląd tekstu reklamy www.konkursynagrody.pl.

konkursynagrody.pl

nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło