Balustrady stalowe, balkonowe – co warto o nich wiedzieć?

Sprawdź jakie balustrady warto wybrać do swojego domu

Balustrady stalowe, balkonowe – co warto o nich wiedzieć?

Wybór odpowiedniej balustrady jest bardzo istotny. To od niej zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Przy wyborze musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, np. na to czy schody są wewnątrz domu czy na tarasie. Na którą opcję się zdecydować, co warto wziąć pod uwagę przy zakupie? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do lektury!

Balustrada – konieczność czy ozdoba

Po zakończeniu remontów schodów w każdym z nas rodzi się pytanie, czy warto inwestować w balustradę do schodów? Z jakiego materiału wybrać balustradę? Co zapewni bezpieczeństwo naszej rodzinie?

Często decydujemy się na zakup balustrady do schodów tylko i wyłącznie w celach dekoracyjnych.

Balustrada pełni funkcję zabezpieczającą nas przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów oraz może pełnić funkcję ozdobną całych schodów czy tarasu. Jeśli zastanawiamy się, czy warto inwestować pieniądze w balustradę do schodów, odpowiedź wydaje się prosta. Zdecydowanie warto wydać pieniądze na nasze bezpieczeństwo.

Z jakiego materiału wybrać balustradę?

Na rynku możemy się spotkać z bardzo różnymi rodzajami balustrad. Zdecydowanie najbardziej popularne są balustrady stalowe. Jeśli interesuje nas prosta, minimalistyczna forma balustrady, warto zastanowić się właśnie nad wyborem balustrady stalowej. Oczywiście, oferty firm zajmujących się balustradami nie kończą się tylko na balustradach stalowych. W wielu ofertach spotkamy się z balustradami z drewna czy szkła.

Balustrada stalowa

Balustrady stalowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i trwałością. Dobrze znoszą warunki atmosferyczne. Sprawdzą się zarówno wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Kolejnym dużym plusem jest to, że konserwacja balustrady stalowej jest bardzo prosta. Warto pamiętać, że na rynku możemy spotkać się również z balustradami ze stali nierdzewnej i zwykłej. Jeśli wybierzemy stal zwykłą, balustrada nie będzie tak dobrze odporna na warunki pogodowe. Jeśli szukamy balustrady na taras, warto wybrać balustradę ze stali nierdzewnej.

Szkło, drewno

Jeśli szukamy nowoczesnego wyglądu, bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być szklane balustrady. Bardzo dobrze sprawdzają się na zewnątrz. Warto jednak pamiętać o konsekwencjach wyboru szklanej balustrady. Zdecydowanie jest ona mniej trwała w porównaniu do balustrady stalowej.

Szkło można bardzo efektywnie połączyć z drewnianymi dodatkami. Przy wyborze takiego rozwiązania musimy pamiętać o regularnej konserwacji elementów drewnianych, szczególnie jeśli balustrada będzie narażona na warunki pogodowe.

Balustrada balkonowa – trudny wybór

Przy ostatecznym wyborze balustrady balkonowej musimy dopasować ją do stylu całego balkonu. Trzeba pamiętać, że balustrada balkonowa musi być bezpieczna i wytrzymała. Jeśli konstrukcja balkonu nie pozwala na zamontowanie ciężkiej stalowej balustrady, powinniśmy się zdecydować na lżejszą np. drewnianą.

Jeśli możemy sobie pozwolić na balustradę stalową, warto dodać do niej elementy metaloplastyki. Zdecydowanie uatrakcyjni to wygląd naszego balkonu.

Źródło: Balustrady balkonowe – Bedo https://bedo.pl/pl/category/balustrady-balkonowe-stalowe/19/

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło