8 sposobów by zwiększyć swoją płodność.

Starania o dziecko mogą trwać bardzo długo. Dlatego warto poprawić płodność. Ne zależnie od tego czy dopiero planujecie pojawienie się małego człowieka w waszym życiu. czy aktywnie staracie się o dziecko.

 

Starania o dziecko mogą trwać bardzo długo. Dlatego warto poprawić płodność. Nie zależnie od tego czy dopiero planujecie pojawienie się małego człowieka w waszym życiu, czy aktywnie staracie się o dziecko.

Po pierwsze postaw na aktywny tryb życia. „Udowodniono, że panie które na rok przed zajściem w ciąże regularnie ćwiczyły, rzadziej przechodziły cykle bezowulacyjne. Największe szanse na udany cykl miały panie, które uprawiały sport regularnie, pięć razy w tygodniu.” Panowie również nie powinni stronić od aktywności fizycznej. Sport i wysiłek fizyczny pozytywnie wpływają na jakość nasienia. – tak radzi nam Anna Kowalczyk, ekspertka z portalu Twoja Intymność

W sypialni unikajcie syntetycznych lubrykantów. Naukowcy z Teksasu udowodnili, że niektóre z żeli mają niekorzystny wpływ na plemniki. Dlatego jeśli potrzebujecie dodatkowego nawilżenia postawcie na środki organiczne.

Zadbaj o prawidłową masę ciała. O tym szczególnie powinny pamiętać przyszłe mamy. Dowiedziono, że kobiety z nieprawidłowa wagę mają o połowę mniejsze szanse na zajście w ciążę. Dotyczy to nadmiaru kilogramów, jaki i niedowagi.

Kobiety z nadwagą produkują za dużo androgenów, estrogenów i insuliny,. Nadmiar tych hormonów powoduje, że nasze cykle są bezowulacyjne. Natomiast organizm zbyt szczupłych kobiet produkuje zbyt wiele leptyny. Wtedy nasz organizm dostaje jasny sygnał. W naszym organizmie jest zdecydowanie za mało tłuszczu. Dlatego produkcja jajeczek została zatrzymana.

Po czwarte przyszła mama powinna zacząć przyjmować kwas foliowy. Odpowiedni poziom tej substancji w kobiecym organizmie nie tylko chroni płód przed poważnymi wadami rozwojowymi, ale także korzystnie wpływa na płodność przyszłej mamy. Kwas foliowy należy zacząć przyjmować na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę.

Panowie również powinni zażywać kwas foliowy, który pozytywnie wpływa na jakość męskiego nasienia.

Pij mleko, będziesz mamą.

Badania naukowe potwierdziły, że picie pełnotłustego mleka korzystnie wpływa na kobiecą płodność. Najlepiej jeść nabiał o 3,2% zawartości tłuszczu. Nadprogramowe kalorie spalisz w trakcie codziennych ćwiczeń fizycznych.

8 sposobów by zwiększyć swoją płodność.

 

Kolejny sposób na poprawienie płodności jest dość oczywisty. Należy uprawiać seks w określone dni. Większość pań jajeczkuje na 14 przed końcem cyklu. Musimy pamiętać, że plemniki w ciele kobiety są w stanie przetrwać nawet przez 5 dni. Dlatego też najłatwiej począć dziecko intensywnie współżyjąc na 5 dni przed przewidywaną owulacją i w jej trakcie.

Pamiętaj także aby wyeliminować używki. Nikotyna i substancje smoliste znajdujące się w papierosach negatywnie wpływają na jakość męskiego nasienia. Podobnie ma się rzecz z kobiecymi jajeczkami, są gorszej jakości.

Panowie zadbajcie o swoje jądra

Dlatego nie noście obcisłej bielizny i spodni ze sztucznych tkanin. Najlepsze będą przewiewne, naturalne materiały takie jak bawełna. Mężczyźni starający się o potomka powinni także zrezygnować z gorących kąpieli, siedzenia na podgrzewanych fotelach czy trzymaniu laptopa na kolanach. Wysoka temperatura negatywnie wpływa na męskie nasienie.

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło