13 rzeczy, których nie wiesz o Halloween

Możesz podnieść poziom adrenaliny, odwiedzając nawiedzony dom, robiąc lampion z dyni przy trzaskającym ognisku lub ciesząc się dużą ilością słodyczy na corocznym zjeździe. To proste, że Halloween jest najbardziej kochanym świętem w roku, zwłaszcza w Ameryce. Przyjrzyjmy się trzynastu mrożącym krew w żyłach i zabawnym faktom na temat 31 października.

 1. Wierzcie lub nie, ale miejscem narodzin Halloween nie jest cukrownia. Święto to obchodzone jest od około sześciu tysięcy lat. Według legendy, powstało w Irlandii w 4000 r. p.n.e.
 2. U źródeł Halloween leży celtyckie święto plonów Samhain. Według Celtów 31 października zacierała się granica między światem żywych i umarłych. Zmarli powracają na Ziemię i sieją spustoszenie. Noszenie masek i kostiumów to jedyny sposób, aby trzymać złe duchy z daleka.
 3. Halloween jest najpopularniejszym świętem w Ameryce, zaraz po Bożym Narodzeniu. Szacuje się, że Amerykanie wydają na nie 6,9 miliarda dolarów rocznie. Większość z tych pieniędzy idzie na kostiumy, słodycze i imprezy. Zaskakująco, kostiumy dla zwierząt stanowią dużą część budżetu.
 4. 2,08 miliarda dolarów z 6,9 miliarda dolarów, które Stany Zjednoczone wydają co roku na Halloween, przeznaczane jest na słodycze. Ile cukierków można kupić za te pieniądze? Jest to około 272 milionów funtów, czyli sześć Titaniców.
 5. Cukierki na Halloween są konsumowane przez przeciętnego Amerykanina w ilości 1,6 funta. To mniej więcej tyle, ile waży kostium na Halloween dla chihuahua.
 6. Trick-or-treat to zabawna i satysfakcjonująca przygoda, która polega na przebieraniu się i proszeniu o cukierki sąsiadów. Halloween to czas, kiedy dzieci spożywają około 7000 kalorii. Aby osiągnąć ten sam efekt, musiałbyś zjeść sześćdziesiąt sześć bananów.
 7. Uuuuuu! Czy boisz się Halloween? Jeśli tak to może to być Samhainofobia, czyli strach przed Halloween.
 8. Odwróć swoje ubrania do środka i chodź tyłem podczas Halloween. Ta tradycja gwarantuje, że w nocy zobaczysz czarownicę.
 9. Największa na świecie dynia została wyhodowana w szwajcarskim ogrodzie. Ważyła 951 kilogramów, czyli tyle co mały samochód.
 10. Halloween i dynie to jedna rzecz, tak jak cukierki i Halloween. Wydrążanie i rzeźbienie dyń podczas Halloween to świetna zabawa. Wierzy się również, że latarnie chronią przed złymi duchami.
 11. Cukierki i psikusy są zarezerwowane dla dzieci. Niektóre miasta w USA poszły dalej i zabroniły dzieciom powyżej dwunastego roku życia zbierania cukierków. Nastolatkowie, którzy złamią ten zakaz w niektórych stanach mogą zostać ukarani grzywną w wysokości nawet tysiąca dolarów. Cukierek, który ma siedem tysięcy kalorii na pewno nie jest wart takiej grzywny! .
 12. Jeśli w Halloween zobaczysz pająka, nie bój się. Uważa się, że jest to dusza ukochanej osoby, która czuwa nad tobą z góry.
 13. Prawdopodobnie popełniliście błąd tak i my, popełniliśmy błąd. Poprawna pisownia słowa „Halloween”, to „Hallowe’en”.

 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło