10 powodów, dla których dzieci potrzebują sztuki i muzyki

Zanurzanie dzieci w sztuce i muzyce w domu, podczas lekcji, w szkole i w społeczności zapewnia niezaprzeczalne korzyści, które pomogą im przez całe życie.

Zanurzanie dzieci w sztuce i muzyce w domu, podczas lekcji, w szkole i w społeczności zapewnia niezaprzeczalne korzyści, które pomogą im przez całe życie.

Muzyka wzmacnia młody mózg

Zanurzenie dzieci w muzyce może pomóc zwiększyć moc ich mózgu. Muzyka stymuluje części mózgu związane z osiągnięciami w nauce, takie jak czytanie i matematyka oraz rozwój emocjonalny. Zamiast postrzegać muzykę jako zajęcia pozalekcyjne, potraktuj ją jako ogólną część edukacji Twojego dziecka.

Sztuka poprawia osiągnięcia

Studenci zajmujący się sztuką mają ogromne korzyści akademickie w porównaniu ze studentami bez kontaktu ze sztuką. Sztuka inspiruje dzieci do wyróżniania się w klasie i poza nią. Pomaga uczniom pozostać w szkole, zwiększa motywację i poprawia postawy, frekwencję i wyniki w nauce.

Muzyka może poprawić pamięć

Chcesz, aby Twoje dzieci pamiętały zadania domowe, gdzie odłożyły buty lub czy myły zęby przed snem? Muzyka może pomóc. Badania wykazały, że kontakt z muzyką w młodym wieku może poprawić pamięć. Wystawianie dzieci na muzykę we wczesnym okresie rozwoju pomaga im uczyć się dźwięków i znaczeń słów, a taniec pomaga rozwijać zdolności motoryczne. Nawet dorośli mogą doświadczyć korzyści związanych z pamięcią po prostu słuchając muzyki.

Muzyka i sztuka zwiększają kreatywność

Może się to wydawać oczywistą korzyścią, ale efekty zwiększonej kreatywności rozciągną się na wiele aspektów życia Twojego dziecka. Dzieci rozwijają umiejętności innowacyjne, gdy są zachęcane do wyrażania siebie i podejmowania ryzyka w tworzeniu sztuki i odtwarzaniu muzyki. Umiejętności te mogą otworzyć drzwi w późniejszym życiu; 72% pracodawców twierdzi, że kreatywność jest umiejętnością nr 1, której poszukują przy zatrudnianiu.

Muzyka poprawia umiejętności społeczne

Nie zawsze sporty zespołowe uczą ważnych umiejętności społecznych; gra na instrumencie też może pomóc. Grupy i zespoły muzyczne mogą pomóc dzieciom w rozwijaniu ważnych umiejętności życiowych, takich jak praca zespołowa, rozwijanie umiejętności przywódczych, dyscyplina i relacje z innymi.

Sztuka i muzyka poprawia umiejętność językowe i czytania

Mózgi dzieci rozwijają się szybciej dzięki muzyce, szczególnie w obszarach związanych z przyswajaniem języka i umiejętnością czytania. Dla małych dzieci tworzenie sztuki daje możliwości rozwoju językowego. Maluchy uczą się słów oznaczających kolory i kształty podczas tworzenia dzieł sztuki. Jeśli chcesz zachęcić swoje dzieci do nauki języka, komunikacji i czytania, sztuka i muzyka są niezbędne.

Sztuka i muzyka rozwijają umiejętności krytycznego myślenia

Kreatywność związana z edukacją artystyczną wzmacnia umiejętności krytycznego myślenia u dzieci. Wizualne uczenie się poprzez rysowanie, rzeźbienie i malowanie rozwija umiejętności wizualno-przestrzenne. To uczy dzieci, jak interpretować i wykorzystywać informacje wizualne. Jeśli chodzi o muzykę, 3-4-latkowie, którzy uczyli się gry na pianinie uzyskało znacznie wyższe wyniki w testach rozumowania przestrzenno-czasowego w porównaniu z tymi, które nie uczyły się muzyki. Rozumowanie przestrzenno-czasowe jest prekursorem logicznego myślenia, myślenia abstrakcyjnego i rozwiązywania problemów potrzebnych do funkcjonowania mózgu w matematyce, inżynierii i fizyce.

Sztuka i muzyka budują zaufanie

Gdy dzieci rozwijają umiejętności plastyczne i muzyczne oraz doskonalą te umiejętności poprzez powtarzanie i ćwiczenie, budują pewność siebie. Badania wykazały, że kiedy dzieci uczestniczą w zajęciach artystycznych z rówieśnikami, krytykują i chwalą się nawzajem, informacje zwrotne, które sobie przekazują, budują szacunek do siebie.

Sztuka i muzyka tworzą więzi kulturalne i osobiste

Zanurzenie w sztuce i muzyce może sprzyjać rozwojowi świadomości kulturowej u dzieci. Gdy uczniowie interpretują obrazy wizualne artystów i poznają historię sztuki, pomaga im to zrozumieć koncepcję różnorodności kulturowej. Oglądanie innej kultury eksplorowanej za pomocą środków wizualnych, takich jak rzeźby lub obrazy, pomaga dzieciom przetwarzać informacje inaczej niż czytanie o tym w podręczniku. Poznawanie historii muzyki i poznawanie różnych rodzajów muzyki może pomóc dzieciom w nawiązaniu kontaktu z różnymi kulturami. Sztuka i muzyka pomagają ludziom czuć się bardziej związani ze sobą.

Sztuka i muzyka wzmacnia dyscyplinę

Poświęcenie się sztuce i muzyce uczy dzieci ważnych koncepcji dyscypliny. Podczas gdy niektóre dzieci mogą wykazywać naturalny talent w tej czy innej dziedzinie, prawda jest taka, że ​​do poprawy wymagane jest ciągłe zaangażowanie i praktyka. Zobowiązując się do trzymania się lekcji i ćwiczeń poza szkołą, dzieci uczą się umiejętności dyscyplinowania, które przyniosą im korzyści w wielu aspektach życia.

Jeśli od najmłodszych lat swojego dziecka planujesz rozwijać jego wrażliwość muzyczną i nie tylko sprawdź zabawki muzyczne, które mogą dać Tobie i Twojemu dziecku wiele radości. 

0 0 votes
Daj ocenę

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
nagroda gwarantowana
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło